Ekstraklasa. Korona zatrzymała Piasta, podział punktów w Kielcach

Piast Gliwice przynajmniej do jutra będzie nowymstarym liderem Ekstraklasy. Wszystko, dzięki punktowi wywalczonemu w Kielcach, gdzie podopieczni Radoslava Latala zremisowali z miejscową Koroną 1:1. Prowadzenie złocistokrwistym dał Airam Lopez Cabrera, dla którego było to czwarte trafienie w trzech ostatnich meczach. Do remisu po przerwie doprowadził Michał Mak.

W inauguracyjnym spotkaniu 28. kolejki Ekstraklasy Korona podejmowała Piasta. Piłkarze Radoslava Latala mieli okazję prześcignąć Legię w wyścigu po mistrzostwo Polski.

Tomasz MokwaW pierwszej odsłonie zdecydowanie lepiej prezentowali się gospodarze, którzy umiejętniej wyprowadzali piłkę z własnej połowy i stwarzali większe zagrożenie pod bramką rywali. W 16. minucie w dobrej sytuacji znalazł się Airam Lopez Cabrera, jednak przymierzył nieznacznie obok słupka. Aktywny na skrzydle był Bartłomiej Pawłowski, ale jemu również brakowało dzisiaj skuteczności. Tuż przed gwizdkiem, kończącym pierwszą połowę, do siatki trafił Cabrera. 28-latek, dla którego był to trzynasty gol w obecnym sezonie, skutecznie dobił strzał Vlastimira Jovanovicia.

Patrik Mraz Vladislavs GabovsZmianę obrazu gry Piasta przyniosło wprowadzenie na murawę Josipa Barisicia oraz Sasy Ziveca. Piastunki zaczęły dominować, a efekt przyszedł w 69. minucie. Kamil Vacek dograł futbolówkę do Mateusza Maka, a ten zwiódł Kamila Sylwestrzaka i mierzonym uderzeniem pokonał Dariusza Trelę. Bliski szczęścia chwilę później był Barisić, ale Chorwat przegrał pojedynek sam na sam z Trelą. W końcówce swoje okazje zmarnowali jeszcze Jovanović i Barisić. Ostatecznie obie drużyny zdobyły po jednym punkcie.

Piast, przynajmniej do jutra, powrócił na szczyt ligowej tabeli. Korona natomiast definitywnie straciła szanse na grę w grupie mistrzowskiej.