Ekstraklasa. Jaga straciła szansę na lidera, trzy punkty pozostały we Wrocławiu

Śląsk Wrocław pokonał na własnym stadionie Jagiellonię Białystok 1:0 w meczu 21. kolejki Lotto Ekstraklasy. Goście, wobec porażki, stracili szansę na objęcia pozycji lidera ligowej tabeli przed przerwą zimową.

Goście niedługo po rozpoczęciu spotkania mieli okazję na otworzenie wyniku. Wrocławianie pogubili się w okolicach pola karnego i futbolówkę przejął Arvydas Novikovas. Litwin po próbie dryblingu oddał strzał, ale piłka wylądowała na bocznej siatce. Śląsk próbował odpowiedzieć w 22. minucie, kiedy to Arkadiusz Piech podał do Marcina Robaka. Napastnik szybko odegrał do skrzydłowego, a ten trafił w słupek.

Po pół godzinie gry Novikovas znalazł się sam na sam z Jakubem Słowikiem, jednak jego próba pokonania bramkarza była nieudana. Brakiem skuteczności w pierwszej połowie popisał się jeszcze raz Piech. Tym razem urodzony w Świdnicy zawodnik otrzymał dośrodkowanie z prawej strony i nie wykorzystał stuprocentowej okazji.

Po zmianie stron skrzydłowy gospodarzy się zrehabilitował. W 53. minucie Michał Chrapek podał do wychodzącego za obrońców Arkadiusza Piecha, który znalazł się „oko w oko” z Mariuszem Pawełkiem. Golkiper wicemistrzów Polski w tej sytuacji nie miał nic do powiedzenia i musiał uznać wyższość rywala.

Stracony gol podziałał podrażniająco na Jagiellonię. Chwilę później podopieczni Ireneusza Mamrota otrzymali rzut karny za zagranie ręką przez Marcina Robaka. Do wykonania „jedenastki” podszedł Arvydas Novikovas. Litwin źle jednak przymierzył z wapna. Goście próbowali jeszcze wykorzystać odbitą przez Jakuba Słowika piłkę, ale najpierw dobitkę wybito z linii bramkowej, a następnie Karol Świerski trafił w poprzeczkę. Białostoczanie nie zdołali już odmienić losów meczu i ostatecznie trzy punkty pozostały we Wrocławiu.

Dzięki wygranej Śląsk awansował na dziesiąte miejsce w ligowej tabeli. Jaga straciła z kolei jakiekolwiek szansę na objęcie pozycji lidera przed przerwą zimową. Po dwudziestu jeden kolejkach piłkarze Ireneusza Mamrota pozostali na trzeciej lokacie w stawce.