18 kolejka Primera Division: Zwycięstwa gospodarzy, hat-trick Sancheza

Niedziela w lidze hiszpańskiej przyniosła pewne zwycięstwa Barcelony i Sevilli, swoje mecze wygrała także Osasuna i Real Sociedad. Leo Messi nie pojawił się na boisku, ale świetnie zastąpił go Alexis Sanchez, który ustrzelił hat- tricka.

Sevilla FC – Getafe 3:0
Vitolo 34’, Bacca 55’, Rakitić 77’.
Pewna wygrana Sevilli. Drużyna z Andaluzji atakowała od pierwszej minuty i za wszelką cenę chciała zdobyć gola. Prowadzenie gospodarzom dał w 34 minucie Vitolo pewnie wykończając dwójkową akcję z Carlosem Baccom. W 55 minucie Rakitić z rzutu wolnego wrzucił piłkę w pole karne do Fazio, ten zgrał ją głową do Baccy, który z najbliższej odległości podwyższył na 2:0. Wynik spotkania w 77 minucie ustalił Ivan Rakitić.

FC Barcelona – Elche 4:0
Alexis Sanchez 7’, 63’, 69’, Pedro 16’.
„Blaugrana” świetnie rozpoczęła nowy rok rozbijając Elche 4:0. Na pierwszą bramke nie trzeba było długo czekać – w 7 minucie Xavi długim podaniem uruchomił Jordiego Albę, który idealnie w tempo posłał piłkę w pole karne do wbiegającego Sancheza, Chilijczyk dołożył nogę i strzałem pod poprzeczkę pokonał bramkarza gości. W 16 minucie było już 2:0 – Pedro wykorzystał świetne prostopadłe podanie Fabregasa i mijając bramkarza podwyższył wynik. Na początku drugiej połowy Xavi nie wykorzystał rzutu karnego strzelając obok słupka. Kolejne bramki to zasługa gwiazdy wieczoru – Sancheza, który najpierw wykorzystał podanie Pedro a później przepięknym strzałem z rzutu wolnego zdobył swojego pierwszego hat-tricka w barwach FC Barcelony.

Osasuna Pampeluna – Espanyol Barcelona 1:0
Alvaro Cejudo 33’.
Pierwsze ligowe zwycięstwo Osasuny od ponad miesiąca. W 6 minucie świetną okazję zmarnował Sergio Garcia – napastnik Espanyolu z bliskiej odległości nie trafił w bramkę. Gola na wagę zwycięstwa zdobył w 33 minucie Alvaro Cejudo, który wykorzystał błąd obrońcy Espanyolu i celnym uderzeniem wpakował piłkę do siatki. W drugiej połowie gra zaostrzyła się – sędzia pokazał sześć żółtych kartek – wynik natomiast pozostał bez zmian. Dzięki wygranej gospodarze uciekli ze strefy spadkowej.

Real Sociedad – Athletic Bilbao 2:0
Antoine Griezmann 42’, Ruben Pardo 90’.
Gospodarze wyszli na prowadzenie pod koniec pierwszej połowy – piłka po rzucie rożnym trafiła do Griezmanna, ten uderzył zza pola karnego ale bramkarz zdołał obronić ten strzał, futbolówka jak magnes wróciła do napastnika Realu Sociedad, który uderzył po raz drugi i tym razem piłka po koźle szczęśliwie wpadła do bramki. W 90 minucie meczu Ruben Pardo przyjął piłkę w polu karnym, zwiódł rywala i pewnym uderzeniem przypieczętował zwycięstwo gospodarzy.

Jutro ostatnie dwa mecze 18 kolejki Primera Division – Real Madryt podejmie Celtę Vigo, natomiast Rayo Vallecano zagra u siebie z Villarealem.