fot. flickr.com

Prognoza pogody na sobotę i niedzielę

Jak informuje IMGW, Europa wschodnia i południowo-zachodnia będzie w zasięgu wyżów. Pozostały obszar kontynentu znajdować się będzie pod wpływem niżów z ośrodkami nad Włochami oraz Morzem Norweskim.

Polska będzie w słabogradientowym obszarze podwyższonego ciśnienia. Z zachodu do centrum kraju powoli będzie przemieszczać się mało aktywny, rozmywający się front chłodny. Obszar kraju pozostanie w powietrzu polarno-morskim, na wschodzie cieplejszym, na zachodzie chłodniejszym.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1005 hPa i będzie spadać.

W sobotę początkowo zachmurzenie całkowite, później większe przejaśnienia. Rano liczne silne zamglenia, miejscami mgły. W mgłach początkowo widzialność lokalnie ograniczona do 200 m. Gdzieniegdzie słabe opady deszczu lub mżawki, a na Przedgórzu Sudeckim przed południem deszczu ze śniegiem. Wysoko w górach okresami słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od 5 st. do 9 st. Wiatr słaby, zmienny, na zachodzie z kierunków zachodnich.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie umiarkowane i duże, na zachodzie rozpogodzenia. Na wschodzie i południowym wschodzie miejscami słabe opady deszczu lub mżawki. Na Podhalu i w górach opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Miejscami, głównie we wschodniej połowie kraju mgły, lokalnie ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od -3 st., -1 st. na zachodzie do 1, 2 st. na wschodzie. Wiatr słaby, zmienny, od zachodu przechodzący na południowy i wzmagający się do umiarkowanego, a na wybrzeżu zachodnim do dość silnego.

W niedzielę w zachodniej połowie kraju zachmurzenie małe od zachodu wzrastające do całkowitego i od godzin południowych przemieszczające się z zachodu do centrum opady deszczu. We wschodniej połowie kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami, miejscami możliwe słabe opady deszczu lub mżawki. Temperatura maksymalna od 5, 7 st. na wybrzeżu zachodnim do 11, 12 st. na Podkarpaciu, w Małopolsce i na Górnym Śląsku. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, z kierunków południowych. Porywy wiatru: na wybrzeżu do 55 km/h, na Przedgórzu Sudeckim do 65 km/h, wysoko w Beskidach do 70 km/h, a w Sudetach i Tatrach do 90 km/h.

W Warszawie w sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami możliwe słabe opady deszczu lub mżawki. Rano możliwa mgła. Temperatura maksymalna 7 st. Wiatr słaby, zmienny. W nocy zachmurzenie duże. Miejscami możliwe słabe opady deszczu lub mżawki. Możliwa mgła. Temperatura minimalna 2 st. Wiatr słaby, południowy. W niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami możliwe słabe opady deszczu lub mżawki. Temperatura maksymalna 9 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy.

PAP

drukuj