W kraju zachmurzenie umiarkowane i duże

Jak informuje IMGW, północna i częściowo południowa Europa jest w zasięgu niżów z ośrodkami nad Islandią, zachodnimi rejonami Morza Śródziemnego i Morzem Czarnym. Pozostałe obszary kontynentu obejmują wyże z centrami nad Azorami i Uralem.

Polska znajdzie się pomiędzy wyżami znad Azorów i Rosji oraz niżami znad północnej Skandynawii i Morza Czarnego. Z północnego zachodu na południowy wschód przemieszczał się będzie układ frontów atmosferycznych. Pozostaniemy w dość chłodnej polarnomorskiej masie powietrza. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1005 hPa i będzie spadało.

W piątek w kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, na zachodzie początkowo mgły z widzialnością do 200 m, miejscami przelotne opady deszczu. Temp. maks. od 10 st. na krańcach wschodnich do 15 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. W nocy z piątku na sobotę na południu zachmurzenie małe, na pozostałym obszarze umiarkowane i duże, miejscami silne zamglenia i mgły z widzialnością do 400 m, na północnym zachodzie opady deszczu, na Podlasiu możliwy słaby deszcz.

Temp. min. -2 st. w dolinach karpackich, od 1 do 3 st. w Małopolsce i na krańcach wschodnich, od 5 do 6 st. na zachodzie i Wybrzeżu. Wiatr słaby, z kierunków południowych, na Pomorzu i Wybrzeżu słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich. W sobotę zachmurzenie umiarkowane i duże, od Dolnego Śląska po Pomorze, Warmię, Mazury i Podlasie okresami opady deszczu. Temp. maks. od 10 do 14 st. Wiatr słaby, z kierunków południowych, na zachodzie, Pomorzu i Wybrzeżu słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich.

W Warszawie w piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, możliwe słabe opady deszczu. Temp. maks. 12 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, możliwe silne zamglenia. Temp. min. 4 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni. W sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, okresami rozpogodzenia. Temp. maks. 13 st. Wiatr słaby, zmienny.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl