fot.PAP/Paweł Supernak

Prezydent: Podstawą nowoczesności jest solidarność wewnątrzspołeczna

Podstawę nowoczesnego społeczeństwa i państwa stanowi solidarność wewnątrzspołeczna, ukierunkowanie na budowę dobra wspólnego i poczucia wspólnoty, z której nikt nie jest wykluczony – powiedział dziś na gali nagrody „Dla Dobra Wspólnego” prezydent Andrzej Duda.

Głowa państwa wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą wzięli udział w finałowej gali Nagrody Prezydenta RP „Dla Dobra Wspólnego”, która odbyła się dziś w Pałacu Prezydenckim.

„Coś co jest niezwykle cenne, a właściwie, można powiedzieć, stanowi podstawę – dla mnie osobiście – nowoczesnego społeczeństwa i nowoczesnego państwa w najlepszym tego słowa znaczeniu. Ta solidarność wewnątrzspołeczna to ukierunkowanie na takie działanie, które buduje dobro wspólne, a zarazem buduje poczucie wspólnoty, z której nikt nie jest wykluczony, do której należy każdy, kto chce do niej przynależeć” – podkreślił prezydent.

To pierwsza edycja tej nagrody. Jak informuje Kancelaria Prezydenta, Nagroda Prezydenta RP „Dla Dobra Wspólnego” jest promocją postaw, działań i projektów obywatelskich na rzecz dobra wspólnego; ma honorować szczególnie zaangażowane osoby, organizacje pozarządowe i wartościowe przedsięwzięcia społeczne budujące wspólnotę obywatelską.

PAP/RIRM

drukuj