„Posłowie PO frontalnie zaatakowali Polskę”

Komisja kontroli budżetowej Parlamentu Europejskiego negatywnie zaopiniowała kandydaturę europosła Prawa i Sprawiedliwości Janusza Wojciechowskiego do Europejskiego Trybunału Obrachunkowego. Podczas przesłuchania na komisji europosłowie Platformy Obywatelskiej atakowali europosła PiS-u zarzucając mu, iż ten jest „aktywnym politykiem”.

Mimo, iż Komisja Obrachunkowa  ma się nijak do sytuacji politycznej w Polsce, europosłowie Platformy Obywatelskiej odpytywali Janusza Wojciechowskiego o jego stosunek do sytuacji w sprawie Trybunału Konstytucyjnego w naszym kraju – mówił Stanisław Ożóg (europoseł PiS), będący na przesłuchaniu.

W audycji „Aktualności dnia” w Radiu Maryja zaznaczył on, że europosłanki Platformy Obywatelskiej – Róża Thun i Julia Pitera – atakując Janusza Wojciechowskiego frontalnie zaatakowały Polskę.

Platforma nie pogodziła się do tej pory z werdyktem suwerena jakim jest naród, który 25 października ubiegłego roku zadecydował tak, jak w tej chwili to wygląda. Wystąpienie europosłanek Pitery i Thun zniesmaczyło wszystkich obecnych na przesłuchaniu europarlamentarzystów, na czele z przewodniczącą tej komisji – zaznaczył Stanisław Ożóg.

Dodał, że w ten sposób została złamana żelazna zasada, która zakłada, iż nie atakuje się kandydatów Polaków, na ważne stanowiska w Unii Europejskiej.

Była niepisana zasada, że przedstawiciele naszego kraju niezależnie od reprezentowanej opcji politycznej popierają Polaków na unijne stanowiska. Tak było w przypadku Prawa i Sprawiedliwości, gdy kandydatami nie z naszej partii był Gieremek czy Buzek – kandydaci wtedy na funkcje przewodniczącego Parlamentu Europejskiego – czy Donald Tusk, kiedy kandydował na przewodniczącego Rady Europejskiej. I ta zasada została w tym momencie bezczelnie złamana – skwitował europoseł Stanisław Ożóg.

POLECAMY:

PO złamała zasadę solidarności za granicą
Stanisław Ożóg, poseł do PE

Audio MP3

Pobierz

 

RIRM

drukuj