Wpisy

Ks. abp M. Jędraszewski apeluje o modlitwę w łączności z papieżem Franciszkiem w południe 25 marca

W odpowiedzi na apel papieża Franciszka, ks. abp Marek Jędraszewski prosi księży i wiernych świeckich Archidiecezji Krakowskiej o odmówienie w kościołach i domach modlitwy „Ojcze nasz” i „Anioł Pański” w środę 25 marca o godz. 12.00. Metropolita krakowski poprosił także o uruchomienie kościelnych dzwonów w tym czasie.

Papież Franciszek zachęca wiernych do wspólnego odmówienia modlitwy „Ojcze Nasz” w najbliższą środę

W tych dniach próby, kiedy ludzkość drży z powodu zagrożenia pandemią, chciałbym zaproponować wszystkim chrześcijanom wspólne wzniesienie głosu do Boga – tymi słowami do wiernych Ojciec Święty Franciszek zachęcał dziś do odmówienia modlitwy „Ojcze Nasz” w środę, 25 marca, w samo południe.