fot. PAP/EPA

Ojciec Święty Franciszek zapewnił o bliskości z chorymi i personelem medycznym

Ojciec Święty Franciszek zapewnił o duchowej łączności z chorymi na koronawirusa, a także tymi, którzy walczą z epidemią. Za pośrednictwem mediów Papież mówił o znaczeniu duchowej komunii.

Podczas porannej Eucharystii w Domu św. Marty Ojciec Święty modlił się za wszystkich dotkniętych epidemią koronawirusa.

– W tę niedzielę Wielkiego Postu wszyscy razem módlmy się za chorych, za cierpiących. Dziś razem z wami pragnę szczególnie modlić się za te osoby, które swoją praca zapewniają funkcjonowanie społeczeństwa: za pracujących w aptekach, w supermarketach, w transporcie, w policji. Módlmy się za wszystkich tych, którzy pracują, aby w tym okresie życie społeczne, życie miasta, mogło toczyć się dalej – wskazywał papież Franciszek.

Dzisiejsza modlitwa Anioł Pański, podobnie jak tydzień temu, odbyła się bez udziału wiernych. Papież łączył się duchowo z nimi z biblioteki Pałacu Apostolskiego za pośrednictwem mediów.

– W obecnej sytuacji pandemii, w jakiej się znajdujemy, żyjąc mniej lub bardziej odizolowani, jesteśmy zachęceni do odkrycia na nowo i pogłębienia wartości komunii jednoczącej wszystkich członków Kościoła – akcentował Papież.

Ojciec Święty podkreślał, że zjednoczeni z Chrystusem nigdy nie jesteśmy sami, ale tworzymy jedno ciało, którego On jest głową. Jest to jedność karmiąca się modlitwą, a także duchową komunią w Eucharystii, praktyką bardzo zalecaną, kiedy nie można przyjąć tego sakramentu. Papież zapewnił także o bliskości z chorymi i personelem medycznym.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl