Ks. kard. Dziwisz do Papieża: Twoja obecność umocni nas w powołaniu

Twoje dzisiejsze słowo i Twoja obecność wśród nas umocni nas w powołaniu i gotowości do dalszej służby – powiedział, zwracając się do Ojca św. Franciszka, ks. kard. Stanisław Dziwisz. Eucharystię w Sanktuarium św. Jana Pawła II transmitowały Radio Maryja i TV Trwam.


 


Ks. Kardynał w słowie na zakończenie Mszy św., którą Papież sprawował dla duchowieństwa, mówił o powołaniach i posłudze polskich kapłanów, misjonarzy i osób konsekrowanych. „Inspirujemy się postawą patrona tego sanktuarium – św. Jana Pawła II. On na tej ziemi dorastał do służby kościołowi i światu” – mówił ks. kard. Stanisław Dziwisz.

Nie zamknęliśmy się w sobie. Otwarliśmy się na potrzeby innych Kościołów. Dziś liczne grono polskich misjonarzy, misjonarek głosi Chrystusa na wszystkich kontynentach. W ten również sposób spłacamy dług za przyjęty przez naszych przodków chrzest – 1050 lat temu – powiedział metropolita krakowski.

Jak wskazał ks. Kardynał, polscy duchowni i osoby konsekrowane podejmują swój trud „starając się równocześnie dawać przejrzyste świadectwo Ewangelii”.

W Mszy św. w Sanktuarium św. Jana Pawła II uczestniczyli kapłani, osoby konsekrowane i seminarzyści z Polski.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl