Ks. kard. Dziwisz do Papieża: Twoja obecność umocni nas w powołaniu

Twoje dzisiejsze słowo i Twoja obecność wśród nas umocni nas w powołaniu i gotowości do dalszej służby – powiedział, zwracając się do Ojca św. Franciszka, ks. kard. Stanisław Dziwisz. Eucharystię w Sanktuarium św. Jana Pawła II transmitowały Radio Maryja i TV Trwam.


 


Ks. Kardynał w słowie na zakończenie Mszy św., którą Papież sprawował dla duchowieństwa, mówił o powołaniach i posłudze polskich kapłanów, misjonarzy i osób konsekrowanych. „Inspirujemy się postawą patrona tego sanktuarium – św. Jana Pawła II. On na tej ziemi dorastał do służby kościołowi i światu” – mówił ks. kard. Stanisław Dziwisz.

Nie zamknęliśmy się w sobie. Otwarliśmy się na potrzeby innych Kościołów. Dziś liczne grono polskich misjonarzy, misjonarek głosi Chrystusa na wszystkich kontynentach. W ten również sposób spłacamy dług za przyjęty przez naszych przodków chrzest – 1050 lat temu – powiedział metropolita krakowski.

Jak wskazał ks. Kardynał, polscy duchowni i osoby konsekrowane podejmują swój trud „starając się równocześnie dawać przejrzyste świadectwo Ewangelii”.

W Mszy św. w Sanktuarium św. Jana Pawła II uczestniczyli kapłani, osoby konsekrowane i seminarzyści z Polski.

RIRM

drukuj