fot. PAP/Abaca

Ojciec Święty Franciszek: Ewangelia nie rozdaje fałszywego osobistego pokoju wewnętrznego, ale rozpala niepokój, który pobudza nas do wyruszenia w drogę, przynagla do otwarcia się na Boga i na braci

Ewangelia zachęca nas do nawrócenia. Jezus zaprasza nas do ponownego rozpalenia wiary – mówił Ojciec Święty Franciszek podczas dzisiejszego spotkania z wiernymi na modlitwie Anioł Pański.

Ojciec Święty podczas dzisiejszego spotkania z wiernymi mówił, że „Ewangelia nie pozostawia rzeczy takimi, jakimi są, ale wzywa do przemian i zachęca do nawrócenia”.

– Nie rozdaje fałszywego osobistego pokoju wewnętrznego, ale rozpala niepokój, który pobudza nas do wyruszenia w drogę, przynagla do otwarcia się na Boga i na braci. Jest właśnie tak jak ogień: choć ogrzewa nas Bożą miłością, chce spalić nasz egoizm, rozświetlić ciemne strony życia, pochłonąć fałszywe bożki, które nas zniewalają – podkreślił papież Franciszek.

 Dlatego, jak dodał Papież, Jezus zaprasza nas do ponownego rozpalenia płomienia wiary. Tu Ojciec święty zachęcił, aby zadać sobie pytanie, o to, czy „jestem rozmiłowany w Ewangelii? Czy często ją czytam? Czy noszę ją ze sobą? Czy wiara, którą wyznaję i celebruję, wprowadza mnie w błogi spokój, czy też rozpala we mnie ogień świadectwa?”

– Możemy też zapytać siebie jako Kościół: czy w naszych wspólnotach płonie ogień Ducha, umiłowanie modlitwy i miłosierdzia, radość wiary, czy też wleczemy się w zmęczeniu i nawyku, z przygasłą twarzą i narzekaniem na ustach? Bracia, siostry, sprawdźmy naszą postawę w tej kwestii, abyśmy i my mogli powiedzieć tak jak Jezus: jesteśmy rozpaleni ogniem Bożej miłości i chcemy ją „rzucić” w świat, zanieść wszystkim, aby każdy odkrył czułość Ojca i doświadczył radości Jezusa – akcentował papież Franciszek.

 Na zakończenie Ojciec Święty zaapelował o pomoc dla Somalii oraz krajów sąsiednich, które są pogrążone w ciężkim kryzysie humanitarnym z powodu suszy.  Mówił, że ludność Afryki „znalazła się w śmiertelnym niebezpieczeństwie”.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl