fot. PAP/EPA

Papież Franciszek do Polaków: Dziękuję wam za miłosierdzie wobec uchodźców z Ukrainy. Niech Bóg wynagrodzi waszą dobroć

Ojciec Święty podziękował w środę Polakom za miłosierdzie wobec uchodźców z Ukrainy. „Niech Bóg wynagrodzi was za waszą dobroć” – powiedział podczas audiencji generalnej na placu Świętego Piotra.

„Drodzy Bracia i Siostry! W niedzielę będziemy obchodzili Święto Miłosierdzia Bożego. Chrystus uczy nas, że człowiek nie tylko doświadcza Bożego miłosierdzia, ale także jest powołany, aby okazywał je swoim bliźnim” – wskazał Biskup Rzymu.

Następnie dodał: „Szczególnie dziękuję wam za miłosierdzie wobec tak licznych uchodźców z Ukrainy, którzy w Polsce zastali otwarte drzwi i hojne serca. Niech Bóg wynagrodzi was za waszą dobroć. Z ufnością módlmy się do Chrystusa Miłosiernego także za osoby starsze, chore i doświadczone cierpieniem”.

„Niech Zmartwychwstały ożywi w nas nadzieję i ducha wiary” – dodał papież Franciszek.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl