Papież Franciszek zachęca wiernych do wspólnego odmówienia modlitwy „Ojcze Nasz” w najbliższą środę

W tych dniach próby, kiedy ludzkość drży z powodu zagrożenia pandemią, chciałbym zaproponować wszystkim chrześcijanom wspólne wzniesienie głosu do Boga – tymi słowami do wiernych Ojciec Święty Franciszek zachęcał dziś do odmówienia modlitwy „Ojcze Nasz” w środę, 25 marca, w samo południe.

W dniu, w którym wielu chrześcijan upamiętnia Zwiastowanie Dziewicy Maryi Wcielenie Słowa, oby Pan wysłuchał jednomyślnej modlitwy wszystkich swoich uczniów, którzy przygotowują się na świętowanie zwycięstwa Zmartwychwstałego Chrystusa – mówił Ojciec Święty, zachęcając do odmówienia modlitwy „Ojcze Nasz” w środę 25 marca. Natomiast w piątek 27 marca o godzinie 18.00 Papież poprowadzę modlitwę na dziedzińcu Bazyliki św. Piotra.

– Już teraz zapraszam wszystkich do duchowego w niej udziału za pośrednictwem środków przekazu. Będziemy słuchali Słowa Bożego, wzniesiemy nasze błagania, będziemy adorowali Najświętszy Sakrament, którym na koniec udzielę błogosławieństwa Urbi et Orbi, a do którego będzie dołączona możliwość otrzymania odpustu zupełnego – podkreślił papież Franciszek.

To modlitewna odpowiedź na dni próby, gdy – jak zaznaczył Ojciec Święty – ludzkość drży z powodu zagrożenia pandemią.

– Chcemy odpowiedzieć na pandemię wirusa pandemią modlitwy, współczucia, czułości. Trwajmy zjednoczeni. Sprawmy, aby osoby najbardziej samotne i najbardziej doświadczone odczuły naszą bliskość – akcentował Papież.

W tym trudnym czasie wsparciem mogą być słowa dzisiejszej Ewangelii, gdy w centrum liturgii czwartej niedzieli Wielkiego Postu znajduje się temat światła. Opowiada o człowieku niewidomym od urodzenia, któremu Jezus daje wzrok. Ten cudowny znak jest potwierdzeniem słów Pana Jezusa, który mówi o sobie: „Jestem światłością świata” – światłem, które rozjaśnia nasze ciemności.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl