Pierwsza Audiencja Generalna Ojca św. Franciszka

Przeżywanie Wielkiego Tygodnia, idąc za Jezusem nie tylko z sercem wzruszonym, oznacza uczenie się wychodzenia z ograniczeń samego siebie – powiedział Ojciec św. Franciszek podczas swojej pierwszej Audiencji Generalnej.

Papież akcentował, że w Wielkim Tygodniu przeżywamy szczyt planu miłości Boga do człowieka, kiedy to Jezus dobrowolnie oddaje swoje życie za każdego z nas. Oznacza to, że jest to też nasza droga – dodał Papież.

Ojciec św. podkreślał, że bieżący tydzień powinien być dla nas czasem wyjścia na spotkanie ku naszym braciom i siostrom – zwłaszcza tym, którzy najbardziej potrzebują zrozumienia, pocieszenia i pomocy.

– Wielki Tydzień jest czasem łaski, który daje nam Pan, by otworzyć drzwi naszych serc, naszego życia, naszych parafii, ruchów, stowarzyszeń i wyjść na spotkanie innych – stać się bliskimi dla innych, aby nieść światło i radość naszej wiary. Zawsze wychodzić, czyniąc to z miłością i czułością Boga, z szacunkiem i cierpliwością, wiedząc, że my dajemy nasze ręce, nogi, serca, ale wówczas to Bóg je prowadzi i czyni owocnymi wszelkie nasze działania i trudy – powiedział Ojciec św.

Papież Franciszek skierował swoje słowo także do pielgrzymów z Polski. W naszym ojczystym języku słowa Ojca św. odczytał jeden z kapłanów.

– Pozdrawiam polskich pielgrzymów. Drodzy bracia i siostry jutro rozpoczynamy Triduum Sacrum. W liturgii będziemy na nowo przeżywali tajemnice męki, śmierci i zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa. Starajcie się w tych dniach wchodzić z coraz większą wiarą w Bożą logikę – w logikę krzyża, która nie jest przede wszystkim logiką cierpienia i śmierci, ale miłości i darowania siebie – przynoszącą życie. Niech Bóg Wam błogosławi – powiedział Ojciec św.

Podczas swojej pierwszej Audiencji Generalnej Papież akcentował, że z wielką wdzięcznością i czcią przejmuje dziedzictwo emerytowanego Papieża Benedykta XVI. Zapewnił, że po Wielkanocy będzie kontynuował katechezy poświęcone obchodom Roku Wiary.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl