fot. flickr.com

Konferencja Episkopatu Meksyku solidaryzuje się z narodem włoskim

W specjalnym komunikacie Konferencja Episkopatu Meksyku zapewnia o swojej bliskości i modlitwie. „W Meksyku podchodzimy do zagrożenia jakim jest wirus Covid-19 z pełną odpowiedzialnością”, mówi bp Alfonso Miranda Guardiola, sekretarz generalny Episkopatu.

„W Meksyku podchodzimy do zagrożenia jakim jest wirus Covid-19 z pełną odpowiedzialnością. Już kilka tygodni temu wysłaliśmy komunikaty do całego Meksyku, aby zacząć wprowadzać środki prewencyjne przed zakażaniem. 16 marca wysłaliśmy komunikat zalecając odwołanie Mszy św. w całej republice. Po nim wszystkie diecezje odpowiedziały, zareagowały przez różne komunikaty aż do całkowitego odwołania Mszy św. w ponad 30 diecezjach. Dzisiaj może być 40 lub więcej diecezji, które całkowicie odwołały Msze św. Inne powoli wprowadzają środki prewencyjne aż do całkowitego zniesienia (Mszy św.).

Kościół jest bardzo świadomy, by nie wychodzić z domu, by stosować wszystkie sanitarne środki prewencyjne oraz istnieje kampania, by stawić czoła temu zagrożeniu razem, i poprzez różnego rodzaju platformy cyfrowe w celu przekazu Mszy św., różańca, godziny świętej, adoracji Najświętszego Sakramentu. To wszystko przez sieci społecznościowe Facebook, Twitter, platformy medialne oraz przez kreatywność duszpasterską, która rozwija się w całym Meksyku.

Istnieje oczywiście niepokój, ponieważ rząd nie wprowadził środków jak trzeba ani z należytym wyprzedzeniem. Społeczeństwo cywilne wyprzedziło go bardzo na wszystkich płaszczyznach – edukacyjnej, zawodowej, kościelnej. Kontynuujemy to przewidując, że instalacje sanitarne, szpitalne nie wystarczą jeśli dojdzie do masowego zakażenia. Nie będziemy mieli wystarczających łóżek szpitalnych, lekarstw, respiratorów, itd.

Polecamy się Bogu i Matce Bożej, aby nam pomógł, udzielił swojej łaski i pomógł zwyciężyć tę pandemię. Modlimy się za naród włoski, które teraz tak bardzo cierpi, za Hiszpanię, Chiny, za Europę i za wszystkie kraje, które walczą z tą trudną epidemia, która powoduje wiele zakażeń i śmierci. Polecamy się waszej modlitwie” – wskazał ks. bp Alfonso Miranda Guardiola, sekretarz Episkopatu Meksyku.

o. Marek Raczkiewicz CSsR/radiomaryja.pl

drukuj