fot. wikipedia.org

Sanktuarium w Licheniu pozostaje otwarte; bazylika dezynfekowana i wietrzona

Popieramy zalecenia władz państwowych, aby ograniczać wychodzenie z domu, niemniej kościoły pozostają otwarte, także licheńska bazylika – przekazał kustosz Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej ks. Janusz Kumala MIC. Dodał, że bazylika jest dezynfekowana i wietrzona.

„Przypominamy o zachęcie księży biskupów do korzystania do 29 marca z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii i przeżywania Jej za pośrednictwem środków społecznego przekazu” – podkreślił kustosz Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej w Licheniu Starym ks. Janusz Kumala MIC.

Jak dodał, dyspensa dotyczy osób w podeszłym wieku, wiernych, którzy mają objawy infekcji; np. kaszel, katar, podwyższoną temperaturę, a także dzieci i młodzieży szkolnej oraz dorosłych, którzy sprawują nad nimi bezpośrednią opiekę, oraz osób, które czują obawę przed zarażeniem koronawirusem.

„Popieramy zalecenia władz państwowych, aby w tym czasie ograniczać wychodzenie z domu, a dotyczy to przede wszystkim osób w podeszłym wieku. Niemniej kościoły pozostają otwarte, także licheńska bazylika” – wskazał ks. Janusz Kumala.

Podkreślił również, że w Sanktuarium zachowywane są wszystkie aktualne zalecenia sanitarne; bazylika jest dezynfekowana i wietrzona, a liczba uczestników liturgii ograniczona do 50 osób. Komunię św. można przyjmować na rękę.

PAP

drukuj