fot. twitter.com

Transfery. Kolejny talent opuszcza szeregi Lecha

Po siedmiu latach gry dla Lecha Poznań Tomasz Kędziora zmienia barwy klubowe. Prawy obrońca zasili szeregi Dynama Kijów, z którym związał się czteroletnim kontraktem.


Kierunek z Lecha do Kijowa wybrali wcześniej Łukasz Teodorczyk i Tamas Kadar. Na dwóch – podstawowych wtedy zawodnikach – poznaniacy zarobili łącznie 6,5 mln euro. Teraz szeregi Dynama zasilił wyceniany na 1,5 mln Tomasz Kędziora, który stanie przed szansą wielkiej kariery i reprezentowania barw solidnego, europejskiego klubu. Jego celem jest gra w Lidze Mistrzów, a to – dzięki wicemistrzostwu kraju wywalczonemu przez ukraiński klub – może stać się możliwe.

Dziękuję Lechowi za piękne lata pełne sukcesów i wspaniałych wspomnień. Przeżyłem na Bułgarskiej najwspanialsze chwile życia, może kiedyś wrócę, bo nie wygrałem Pucharu Polski. Teraz czas rozpocząć nowy etap. Bardzo się cieszę, że będę miał możliwość grać dla takiego klubu jak Dynamo. […] Klub ma wobec mnie bardzo wielkie nadzieje, a ja dam z siebie 100 %, żeby nie zawieść i szybko stać się ważnym zawodnikiem. Od dziecka marzyłem o tym, żeby pewnego dnia zagrać w Lidze Mistrzów. Teraz to marzenie może się spełnić – skomentował nowy nabytek Dynama Kijów za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Z wicemistrzem Ukrainy Tomasz Kędziora związał się czteroletnim kontraktem. W barwach Lecha odnotował 151 występów, w których zdobył 10 goli i zapisał na swoim koncie 12 asyst. Zawodnik był kapitanem reprezentacji Polski do lat 21 prowadzonej przez trenera Marcina Dornę.

Kędziora jest trzecim podstawowym graczem Kolejorza, który w bieżącym okienku transferowym opuszcza Poznań. Przed nim uczynili to Jan Bednarek i Dawid Kownacki.

Sport.RIRM

drukuj