Superpuchar Europy. Kolejne trofeum w kolekcji Realu

Real Madryt po raz czwarty w historii wywalczył Superpuchar Europy. W meczu rozegranym w Skopje podopieczni Zinedine’a Zidane’a pokonali Manchester United 2:1.

Początek spotkania był dość wyrównany. Choć  nieco lepsze wrażenie sprawiały Czerwone Diabły, niewiele z tego wynikało. Po kwadransie gry do głosu doszli triumfatorzy Ligi Mistrzów. Najpierw głową po centrze z rzutu rożnego w poprzeczkę trafił Casemiro, a następnie – w 24. minucie – ten sam zawodnik tym razem już pokonał Davida de Geę. Brazylijczyk wykorzystał znakomite podanie od Daniego Carvajala i strzałem z kilku metrów umieścił futbolówkę w bramce rywali.

W dalszej fazie meczu Królewscy kontrolowali sytuację na boisku. Manchester próbował przełamać się w 36. minucie. Wówczas Toni Kroos stracił piłkę w środku pola, jednak zbyt nonszalanckie zachowanie Romelu Lukaku w kontrataku spowodowało, że Keylor Navas nie musiał interweniować. W doliczonym czasie pierwszej połowy Belg starał się zrehabilitować, lecz jego uderzenie „główką” wprost w golkipera rywali nie mogło przynieść wyrównującego trafienia.

Drugą część gry znacznie lepiej zaczęli zawodnicy ze stolicy Hiszpanii, którzy w 52. minucie powiększyli prowadzenie. Znakomitą akcję Garetha Bale’a i Isco pewnym trafieniem zakończył ten drugi. Chwilę później mógł paść trzeci gol dla Realu, ale będący w bardzo dobrej pozycji Gareth Bale strzelił w poprzeczkę. Niewykorzystana przez Walijczyka szansa zemściła się w 62. minucie. Wtedy to Nemanja Matić uderzył z dalszej odległości, a futbolówkę odbił przed siebie Keylor Navas. Najszybciej przy niej znalazł się Romelu Lukaku, który z kilku metrów jedynie dopełnił formalności.

Od tego momentu wiatru w żagle złapali zawodnicy Jose Mourinho. Manchester stwarzał dobre sytuacje, lecz żadnej z nich nie potrafił zamienić na bramkę. Najlepszą okazję zmarnował w 85. minucie, gdy Marcus Rashford przegrał pojedynek sam na sam z Keylorem Navasem. Do ostatniego gwizdka sędziego nie wiele już wydarzyło się na boisku. W efekcie Królewscy wygrali 2:1 i tym samym po raz czwarty w historii zdobyli Superpuchar Europy.