fot. PAP/Maciej Kulczyński

Siatkówka. Stracona szansa Polek

Polskie siatkarki nie zagrają na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Białoczerwone uległy Turczynkom 2:3 w meczu półfinałowym turnieju kwalifikacyjnego w Apeldoorn.


Kluczowa dla losów rywalizacji okazała się końcówka czwartej partii. W niej podopieczne Jacka Nawrockiego miały aż pięć piłek w górze na skończenie meczu, ale żadnej z nich nie wykorzystały. W najważniejszych momentach zimnej krwi zabrakło Malwinie Smarzek-Godek oraz Magdalenie Stysiak, które nie potrafiły skutecznie przedrzeć się przez blok rywalek.

Turczynki wytrzymały próbę nerwów. Zwyciężyły na przewagi (33:31), w efekcie czego doprowadziły do piątego seta. W tie-breaku od stanu 8:8 zawodniczki włoskiego szkoleniowca Giovanniego Guidettiego już niepodzielnie dominowały na parkiecie. Biało-czerwone z każdą kolejną akcją tylko oddalały się od wygranej. Ostatecznie przegrały 11:15, a całe spotkanie zakończyła Meryem Boz, popisując się udaną kontrą.

Tym samym Polki definitywnie pożegnały się z marzeniami o grze na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Awans na najważniejszą sportową imprezę czterolecia był blisko, dlatego porażka tak bardzo boli. Ze swojego występu podczas turnieju kwalifikacyjnego w Apeldoorn zespół Jacka Nawrockiego może być jednak – mimo wszystko – zadowolony, zwłaszcza po ostatnich zawirowaniach wokół żeńskiej kadry.

***

Polska Turcja 2:3
(25:19, 18:25, 25:23, 31:33, 11:15)

Polska: Magdalena Stysiak (25), Malwina Smarzek-Godek (22), Agnieszka Kąkolewska (11), Natalia Mędrzyk (10), Klaudia Alagierska (8), Joanna Wołosz (5), Maria Stenzel (libero) oraz Martyna Łukasik (2), Marlena Kowalewska i Zuzanna Górecka

Turcja: Cansu Ozbay, Hande Baladın (16), Meliha Ismailoglu (3), Meryem Boz (36), Eda Erdem Dundar (15), Zehra Gunes (12), Simge Sebnem Akoz (libero) oraz Seyma Ercan (2), Naz Aydemir Akyol (3) i Ebrar Karakurt (1)

Sport.RIRM

drukuj