Siatkówka. Polscy juniorzy mistrzami Europy!

20 lat siatkarska Polska czekała na mistrzostwo Europy juniorów. Po tytuł sięgnęli podopieczni Sebastiana Pawlika, którzy w finale pokonali Ukrainę 3:1 (29:27, 25:21, 21:25, 25:12).


Jakub Ziobrowski, Bartosz Kwolek czy Jakub Kochanowski – to nazwiska mało znane nawet dla wytrawnych kibiców polskiej siatkówki. W przyszłości mogą oni jednak stanowić o sile seniorskiej kadry biało-czerwonych. Na mistrzostwa Europy U-20 jechali jako główni kandydaci do triumfu. Pokładanych w nich nadziei nie zawiedli i w finale pokonali rewelację turnieju – Ukrainę.

Największych emocji dostarczyła pierwsza partia. W niej Polacy zwyciężyli na przewagi 29:27. Po powrocie na parkiet pojedynek w dalszym ciągu był bardzo wyrównany. W końcówce drugiej odsłony rywale najpierw stracili punkt przez błąd własny, a następnie dobił ich Bartosz Kwolek (25:21). Podnieśli się w kolejnym secie, jednak w decydującej partii musieli już uznać wyższość podopiecznych Sebastiana Pawlika (25:12).

W drodze do finału biało-czerwoni pokonali kolejno Francję (3:2), Ukrainę (3:0), Niemcy (3:0), Słowenię (3:1), Bułgarię (3:0) i Rosję (3:1).

Sport.RIRM

drukuj