Przed MŚ 2018. Nigeria lepsza od biało-czerwonych, zadecydował karny

Reprezentacja Nigerii pokonała Polskę na Stadionie Miejskim we Wrocławiu w pierwszym teście przed nadchodzącymi mistrzostwami świata w Rosji. Ekipa z Czarnego Lądu okazała się minimalnie lepsza, wygrywając 1:0 po golu Victora Mosesa z rzutu karnego.

Po kilku minutach wzajemnego badania sił do ataku ruszyła Polska. W 8. minucie z lewej strony płasko zacentrował Rafał Kurzawa. Wchodzący na wślizgu Robert Lewandowski zdołał sięgnąć futbolówkę, ale ta trafiła w słupek. Kolejne fragmenty meczu nie przyniosły zbyt wiele emocji. W grze dominowała walka o prymat w środku pola. Gra była rwana, a z obu stron brakowało jakości i dokładności.

Biało-czerwoni mieli szansę na gola i według wielu go zdobyli. W 43. minucie wydawało się bowiem, że bramka zostanie zaliczona, gdy po centrze Piotra Zielińskiego jeden z rywali wybił piłkę prawdopodobnie już za linią bramkową. Nie było jednak możliwości skorzystania z systemu VAR, przez co główny arbiter zawodów nakazał kontynuować grę.

Po zmianie stron nie zmieniło się zbyt wiele. Pierwsze dziesięć minut minęło pod znakiem prób tworzenia sobie okazji strzeleckich. W 55. minucie sam na sam z Francisem Uzoho wyszedł Robert Lewandowski. Najlepszy polski snajper nie zdołał jednak pokonać golkipera Nigerii.

Chwilę później we własnej „szesnastce” dał się ponieść Marcin Kamiński. Stoper, występujący na co dzień w Stuttgarcie, zostawił nogę i sprokurował rzut karny. Do futbolówki podszedł Victor Moses. Bartosz Białkowski nie wyczuł jego intencji i nie zdołał obronić uderzenia piłkarza londyńskiej Chelsea.

Bliski szczęścia w 70. minucie był Grzegorz Krychowiak, który strzelił z dystansu minimalnie obok słupka. Do końca spotkania żadna z ekip nie była w stanie wykrzesać z siebie więcej niż tylko zaczepne akcje.

Ostatecznie drużyna z Czarnego Lądu zwyciężyła 1:0. Kolejny etap przygotowań podopiecznych trenera Adama Nawałki to mecz z reprezentacją Korei Południowej. Dojdzie do niego 27 marca na Stadionie Śląskim w Chorzowie.