Polacy za granicą. Lewandowski golem uczcił powrót Heynckesa

160. gol Roberta Lewandowskiego na boiskach Bundesligi. Polak przyczynił się do wygranej Bayernu Monachium nad Freiburgiem (5:0). Mniej powodów do zadowolenia mieli pozostali biało-czerwoni. Piotr Zieliński wszedł z ławki w rywalizacji z AS Romą. Kamil Grosicki i Paweł Wszołek pogubili punkty w wyjazdowych pojedynkach z Championship.

Nowy trener, stary Robert Lewandowski. Polak nie zawiódł pokładanych w nim oczekiwań i po raz kolejny wpisał się na listę strzelców. To jego dziewiąty gol w tym sezonie i 160. w historii jego występów w Bundeslidze. Kapitan biało-czerwonych trafił do siatki kwadrans przed końcem rywalizacji. Wtedy wyprowadzającego piłkę z własnej połowy Caglara Soyuncu zaatakował Thomas Mueller. „Lewy” stanął oko w oko z golkiperem rywali i płaskim strzałem przy bliższym słupku podwyższył wynik na 4:0.

Portal whoscored.com ocenił występ polskiego napastnika na 8.17. To piąta nota w zespole. Najlepszy wynik (9.26) otrzymał Thiago Alcantara, również autor jednego gola.

Z ulgą odetchnęli kibice miejscowych. Choć Freiburg w tym sezonie nie zachwyca, Bayern potrzebował pokaźnej wygranej. Drużynę zmęczoną współpracą z Carlo Ancelottim musi jak najszybciej odbudować Jupp Heynckes.

Mniej powodów do radości mieli dziś pozostali biało-czerwoni. W Championship bliscy kolejnej wygranej byli piłkarze Hull City z Kamilem Grosickim w składzie. Gola na 1:1 stracili w szóstej minucie doliczonego czasu gry. Smaku zwycięstwa nie zaznał dziś także Paweł Wszołek. Jego QPR zremisowało na wyjeździe z Sunderlandem.

Przez długi czas szlagierowi włoskiej Serie A z ławki rezerwowych przyglądał się Piotr Zieliński. Polak wszedł na murawę w miejsce Marka Hamsika, a jego SSC Napoli pokonało na wyjeździe AS Romę 1:0. W całym spotkaniu pomocnik naszej kadry odnotował 12 kontaktów z piłką.

* * *

Bundesliga – 8. kolejka:

Robert Lewandowski (Bayern Monachium) – 90 minut i gol w zwycięskim pojedynku z Freiburgiem (5:0)
Bartosz Kapustka (SC Freiburg) – poza kadrą meczową w wyjazdowej rywalizacji z Bayernem

Premier League (Anglia) – 8. kolejka:

Łukasz Fabiański (Swansea City) – 90 minut w wygranym u siebie starciu z Huddersfield (2:0)

Championship (Anglia) – 12. kolejka:

Kamil Grosicki (Hull City) – do 72. minuty w wyjazdowym spotkaniu z Norwich (1:1)
Paweł Wszołek (QPR) – do 76. minuty w zremisowanym na wyjeździe pojedynku z Sunderlandem

Serie A (Włochy) – 8. kolejka:

Wojciech Szczęsny (Juventus Turyn) – na ławce rezerwowych w przegranym 1:2 starciu z Lazio
Piotr Zieliński (SSC Napoli) – od 71. minuty w wygranym 1:0 pojedynku z Romą
Łukasz Skorupski (AS Roma) – na ławce rezerwowych w domowej rywalizacji z Napoli

Serie B (Włochy) – 9. kolejka:

Thiago Cionek (US Palermo) – 90 minut w zremisowanym 0:0 wyjazdowym spotkaniu z Frosinone

Parva Liga (Bułgaria) – 12. kolejka:

Jacek Góralski (Łudogorec Razgrad) – od 76. minuty w wygranym na wyjeździe pojedynku z Cherno More (1:0)