Primera Division. Real wraca na zwycięski szlak

Real Madryt z łatwością poradził sobie na Santiago Bernabeu z Espanyolem Barcelona. Królewscy, mimo czerwonej kartki dla Fabio Coentrao, pewnie zwyciężyli 3:0 (2:0) w meczu 18. kolejki Primera Division. Bramki dla Los Blancos zdobywali: James Rodriguez, Gareth Bale i Nacho.

Real Madrid vs. RCD EspanyolSpotkanie z animuszem rozpoczęli gospodarze, którzy chcieli wymazać plamę po dwóch wpadkach z początku roku. W 12. minucie po świetnym podaniu Garetha Bale’a futbolówkę na wolne pole zagrał Cristiano Ronaldo. Przytomnie na pozycję wyszedł James Rodriguez, który pewnym strzałem pokonał Kiko Casillę. Po kwadransie Rafael Fuentes na 25. metrze od bramki faulował Isco. Do piłki podszedł Bale. Walijczyk uderzył ją niemal perfekcyjnie, a golkiper gości tylko odprowadził ją wzrokiem.

Real Madrid vs. RCD EspanyolKilka minut po wznowieniu gry w walce o piłkę zderzyli się Jose Canas i Fabio Coentrao. Obaj zawodnicy długo nie podnosili się z murawy, a kiedy byli już w stanie kontynuować zawody zaskakującą decyzję podjął arbiter. Pan David Fernandez Borbalan postanowił ukarać zawodnika Królewskich czerwonym kartonikiem. Przyjezdni nie potrafili wykorzystać przewagi liczebnej i nadal oddawali pole rywalowi. W 76. minucie po kapitalnej akcji dokładne dośrodkowanie prosto na głowę Nacho posłał Alvero Arbeloa. Hiszpan skuteczni zamknął akcję z prawej strony ustalając wynik spotkania na 3:0 dla Realu Madryt.

Podopieczni Carlo Ancelottiego pozostają na 1. miejscu w ligowaj tabeli. Nad odwiecznym rywalem – Barceloną – mają już 4 punkty przewagi. Espanyol plasuje się na 10. pozycji.