Premier League. Chelsea ucieka Manchesterowi City

Piłkarze Manchesteru City zaledwie zremisowali na wyjeździe z Evertonem 1:1 (0:0) w meczu 21. kolejki Premier League. Potknięcie The Citizens wykorzystała Chelsea Londyn. Podopieczni Jose Mourinho pokonali przed własną publicznością Newcastle United 2:0 (1:0) i na chwilę obecną mają na koncie o dwa punkty więcej niż gracze Manuela Pellegriniego.

Menchester City udał się na wyjazdowe stracie z Evertonem. The Toffes znajdują się w kryzysie. W czterech ostatnich potyczkach ligowych zespół ten nie zdobył nawet punktu. Wydawało się więc, iż The Citizens nie powinni mieć problemów z odniesieniem zwycięstwa.

Pierwsza połowa nie dostarczyła wielu emocji. Obie drużyny nie stworzyły zbyt wielu sytuacji podbramkowych. Trudno więc się dziwić, że do przerwy nie padła ani jedna bramka.

Everton FC vs Manchester City FC

W drugiej części gry na boisku zameldował się powracający po kontuzji Sergio Aguero. Jednak to nie Argentyńczyk wyprowadził mistrzów Anglii na prowadzenie. Uczynił to Fernandinho, od którego odbiła się piłka po strzele Davida Silvy. Miało to miejsce w 74. minucie. Everton bardzo szybko doprowadził do wyrównania. W 78. minucie po rozegraniu rzutu wolnego uderzeniem głową Joe Harta pokonał Steven Naismith. Wynik spotkania nie uległ już zmianie i niespodzianka stała się faktem.

***

Everton Manchester City 1:1 (0:0)
Steven Naismith 78′ – Fernandinho 74′

Everton: Joel Robles – Seamus Coleman, Phil Jagielka, John Stones, Leighton Baines – Muhamed Besić, Gareth Barry – Aiden McGeady (Kevin Mirallas 77′), Ross Barkley, Steven Naismith – Romelu Lukaku

Man City: Joe Hart – Pablo Zabaleta, Martin Demichelis, Eliaquim Mangala, Gael Clichy – Fernando, Fernandinho (Frank Lampard 82′) – Jesus Navas, David Silva, Samir Nasri (Aleksandar Kolarov 90′) – Stevan Jovetić (Sergio Aguero 67′)

Żółte kartki: John Stones (Everton) oraz Eliaquim Mangala, Fernandinho (Man City)

Stratę punktów przez ekipę Manchesteru City bezlitośnie wykorzystała Chelsea Londyn. Podopieczni Jose Mourinho w poprzednim meczu ligowym ulegli Tottenhamowi Hotspur 3:5, więc aby utrzymać pozycję lidera tabeli, nie mogli już sobie pozwolić na stratę punktów. Ich rywalem było Newcastle United, które w dwóch ostatnich starciach zdobyło cztery punkty.

The Blues wyszli na prowadzenie tuż przed przerwą za sprawą wykorzystania stałego fragmentu gry. Po krótkim rozegraniu rzutu rożnego piłka trafiła pod nogi Oscara, a Brazylijczyk bez problemu pokonał golkipera drużyny przeciwnej.

Chelsea v Newcastle United

Wynik meczu został ustalony już w drugiej części spotkania. Na listę strzelców wpisał się najskuteczniejszy snajper Chelsea – Diego Costa. Londyńczycy wygrali 2:0 i mają na koncie 49 punktów, o dwa więcej niż Manchester City. Piłkarze Jose Mourinho pozostają oczywiście liderami rozgrywek.