fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk

Ekstraklasa. Dawid Szulczek nowym trenerem Warty Poznań

Dawid Szulczek został nowym szkoleniowcem piłkarzy Warty Poznań. 31-zastąpił na ławce trenerskiej zastąpił Piotra Tworka. Były trener Wigier Suwałki podpisał z „Zielonymi” kontrakt obowiązujący do końca sezonu z opcją przedłużenia o 2 lata.


Najmłodszy trener PKO BP Ekstraklasy jeszcze do niedawna prowadził zespół Wigier Suwałki, który objął w sierpniu 2020 roku. Wcześniej był asystentem Artura Skowronka w Wiśle Kraków oraz Stali Mielec.

„To dla mnie ekscytujące wyzwanie, że będę mógł pracować w Ekstraklasie. Podejmuję je z dużą energią. Celem Warty jest utrzymanie się w lidze i jestem świadomy tego, że na dzisiaj punktów jest mało, ale do końca sezonu jest jeszcze tyle meczów, że wejdziemy na dobrą ścieżkę, zaczniemy punktować i w ostatecznym rozrachunku pozostaniemy w Ekstraklasie na kolejny sezon” – powiedział Dawid Szulczek cytowany przez oficjalną stronę klubu.

„Oglądałem kilka ostatnich spotkań Warty Poznań i mocniej analizowałem to, w jaki sposób funkcjonuje drużyna. Cieszę się, że mam w szatni taką grupę ludzi. Jestem przekonany, że dodam do niej coś od siebie i nasz dorobek punktowy się poprawi” – dodał.

31-latek do głównych punktów podczas początków swojej pracy z drużyną zaliczył poprawę w grze ofensywnej zespołu.

„Chciałbym dodać coś, jeśli chodzi o grę na połowie przeciwnika, żebyśmy potrafili lepiej wykorzystywać tam piłkę i stwarzać więcej sytuacji. Mamy najmniej zdobytych bramek w całej lidze, dlatego celem będzie też poprawienie tego, co dzieje się w polu karnym przeciwnika” – zaznaczył.

Dawid Szulczek został wykupiony z Wigier Suwałki. Z nowym klubem związał się kontraktem obowiązującym do końca sezonu z opcją przedłużenia o dwa lata. W roli trenera poznańskiej drużyny 31-latek zadebiutuje 20 listopada przed własną publicznością. Wtedy Warta zmierzy się z Wisłą Płock.

Sport.RIRM

drukuj