Premier League. Argentyńskie Tango na Etihad Stadium

W meczu kończącym 35 kolejkę angielskiej Premier League, Manchester City wygrał na własnym boisku z West Bromich Albion 3:1. Co ciekawe w pierwszej połowie padły aż trzy bramki dla City i wszystkie z nich strzelali Argentyńczycy.

Strzelanie w Manchesterze rozpoczął już w 3 minucie Pablo Zabaleta. Mocny strzał Aguero obronił jeszcze Foster ale przy dobitce popularnego „Zaby” Anglik nie miał szans.  Nie minęło 10 minut, a  Obywatele wygrywali już 2:0. Piłkarze w błękitnych koszulkach rozegrali kilka podań przed polem karnym WBA, w końcu na strzał zdecydował się Aguero trafiając piętnastą bramkę w sezonie. Wydawało się, że kwestią czasu jest dobicie drużyny The Baggies. Tymczasem w 15 minucie goście wyprowadzili piękną kontrę, którą dobrym strzałem wykorzystał Dorrans. Mimo strzelonej bramki ekipa Pepe Mela była całkowicie zdominowani przez City. 10 minut przed końcem meczu pierwszej połowy dośrodkowanie Silvy zostało zablokowane przez obrońców WBA i mieliśmy rzut rożny. Dośrodkowanie Nasriego przedłużył Garcia, a piłkę z najbliższej odległości do bramki skierował Martin Demichelis.  Do pierwszej połowy sędzia główny doliczył aż trzy minuty jednak w tej części gry więcej bramek nie padło.

Po zmianie stron przez 25 minut Manchester City miał miażdżącą przewagę nad gośćmi z hrabstwa West Midlands ale nie potrafił tego udokumentować bramką. W 67 minucie z boiska musiał zejść ulubieniec trybun Etihad David Silva. Hiszpański rozgrywający ucierpiał w starciu z rywalem i doznał urazu kostki. W jego miejsce na boisku pojawił się James Milner. Chwilę po incydencie z Silvą przed szansą na strzelenie bramki stanął Amalfitano. Strzał w długi róg Francuza zdołał obronić Hart. W odpowiedzi The Citizens mogliśmy oglądać bardzo niecelny strzał Fernandinho. Ostatnie 10 minut nie przyniosło zmiany wyniku i Manchester City gładko wygrał z West Bromem 3:1.

Bramki: 3’ Zabaleta, 10’ Aguero, 15’ Dorrans, 36’ Demichelis

Manchester City: Hart, Zabaleta, Demichelis, Kompany, Clichy, Garcia, Fernandinho, Nasri, Silva (Milner), Dzeko (Kolarov), Aguero (Jovetić).

West Bromich Albion: Foster, Olsson, Brunt, Ridgewell, Dorrans Amalfitano, Mulumbu (Morrison),  Dawson, Vydra ( Anichebe), Sessegnon (Berahinho), Jones.