PP siatkarzy. Od czwartku turniej finałowy w Zielonej Górze

W Zielonej Górze osiem zespołów walczyć będzie w finałowym turnieju ENEA Cup Pucharu Polski siatkarzy. Trofeum broni zespół Zaksy Kędzierzyn-Koźle.

Uczestnicy zostali podzieleni na cztery pary, które w czwartek rozegrają ćwierćfinały. na sobotę zaplanowano półfinały, a decydujące spotkanie w niedzielę.

Do rywalizacji automatycznie zakwalifikowało się sześć najlepszych drużyn pierwszego etapu Plus Ligi: Asseco Resovia Rzeszów, PGE Skra Bełchatów, Jastrzębski Węgiel, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Indykpol AZS Olsztyn oraz Cerrad Czarni Radom. Stawkę uzupełniły AZS Częstochowa oraz Effector Kielce, które wywalczyły awans poprzez udział w eliminacjach.

Aby zdobyć krajowy puchar trzeba wygrać trzy mecze, które zostaną rozegrane w przeciągu zaledwie czterech dni. Jak zgodnie podkreślają trenerzy i zawodnicy, to bardzo wyczerpująca formuła i wymaga od wszystkich zespołów solidnego przygotowania fizycznego. „Meczów jest bardzo dużo. Trzeba jednak pamiętać, że to nasza praca i nie możemy na to narzekać. Nie wiem, czy formuła, która będzie stosowana w tym roku jest lepsza, czy nie. Może korzystniejszym rozwiązaniem byłby udział czterech drużyn. Myślę, że zespołom posiadającym dłuższą ławkę rezerwowych będzie łatwiej” – ocenił środkowy PGE Skry Bełchatów Karol Kłos, cytowany na stronie internetowej rozgrywek.

Największe szanse przyznaje się czołowej czwórce ekstraklasy, czyli zespołom z Rzeszowa, Bełchatowa, Jastrzębia Zdroju i Kędzierzyna-Koźla. Przed rokiem w finale ZAKSA pokonała Asseco Resovię 3:1. O Puchar Polski siatkarze walczą od 1932 roku, kiedy pierwszym triumfatorem został ŁKS Łódź. Najbardziej utytułowaną drużyną w historii tych rozgrywek jest AZS Olsztyn, który po sięgnął po trofeum siedem razy.

Terminarz turnieju:

czwartek, 13 marca

ćwierćfinały:

Asseco Resovia Rzeszów – AZS Częstochowa      (godz. 11.30)

Cerrad Czarni Radom – Jastrzębski Węgiel      (14.15)

Indykpol AZS Olsztyn – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (17.00)

Effector Kielce – PGE Skra Bełchatów          (19.45)

sobota, 15 marca

półfinały                                     (14.45, 17.45)

Asseco Resovia Rzeszów/AZS Częstochowa – Cerrad Czarni Radom/Jastrzębski Węgiel

Indykpol AZS Olsztyn/ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Effector Kielce/PGE Skra Bełchatów

niedziela, 16 marca

finał                                         (14.45)

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl