Orlen Liga: Atomówki bliżej brązowego medalu

W pierwszym meczu o trzecie miejsce Orlen Ligi, siatkarki Atomu Trefla Sopot wygrały w Ergo Arenie z Tauronem Banimex MKS Dąbrowa Górnicza 3:1 (25:13, 27:25, 20:25, 25:16) i tym samym w rywalizacji do trzech zwycięstw prowadzą 1:0. Najbardziej wartościową zawodniczką spotkania uznano Klaudię Kaczorowską.

Spotkanie lepiej rozpoczęły Atomówki, które dzięki dobrej obronie i skutecznej grze w ataku wyszły na kilkupunktowe prowadzenie (8:4). Po pierwszej przerwie technicznej obraz gry nie uległ zmianie, nadal na parkiecie dominowały gospodynie. Znakomite zawody rozgrywała zwłaszcza Anna Podolec, która raz za razem doprowadzała rywalki do szewskiej pasji (14:9). Gdy spektakularną czapą popisała się Zuzanna Efimienko, stało się jasne, że miejscowe tego seta już nie przegrają (22:12). Ostatecznie wygrały pierwszą odsłonę spotkania różnicą dwunastu punktów (25:13).

W drugiej partii Dąbrowianki zaczęły prezentować lepszą siatkówkę. Dzięki dobrej grze w obronie, przyjezdne wyprowadzały skuteczne kontry i prowadziły 10:11. Wciąż aktualne mistrzynie Polski nie zamierzały się jednak tak łatwo poddać i po udanym zbiciu Klaudii Kaczorowskiej zeszły na drugą przerwę techniczną z dwupunktową przewagą (16:14). Po powrocie na parkiet podopieczne Nicoli Negro zabrały się za odrabianie strat. Liczne błędy po stronie Sopocianek oraz przesunięta krótka w wykonaniu Eleonory Dziękiewicz wyprowadziły drużynę z Dąbrowy Górniczej na czteropunktowe prowadzenie (17:21). Przyjezdne nie utrzymały jednak ciężko wypracowanej przewagi, pozwalając gospodyniom dość szybko wyrównać (22:22). O zwycięstwie w secie zadecydowała gra na przewagi. Ostatecznie 27:25 triumfowały Atomówki.

Po ataku w antenkę Klaudii Kaczorowskiej Tauron prowadził w trzeciej odsłonie 4:2. Atom Trefl nie zamierzał jednak rezygnować i chwilę później skutecznym atakiem Kaczorowskiej zakończył udaną pogoń za przeciwnikiem (5:5). Od tego momentu obie ekipy często zamieniały się prowadzeniem (8:9, 11:10, 13:14). Jednak z czasem inicjatywę na parkiecie zaczęła przejmować drużyna gości. Od stanu 17:17 Dąbrowianki straciły tylko trzy oczka i tym samym przedłużyły swoje nadzieje na wygraną w całym meczu (20:25).

Czwarty set początkowo był wyrównany. Na pierwszej przerwie technicznej bowiem Atomówki prowadziły jedynie 8:7. Po chwili zespół z Sopotu prowadził trzema punktami po akcjach Judith Pietersen (10:7). Z każdą kolejna minutą coraz większą dominację pokazywały mistrzynie Polski, które stopniowo powiększały przewagę i po pojedynczym bloku Izabeli Bełcik miały już siedem oczek zapasu (20:13). Miejscowe, prowadzone przez Tomasza Wasilkowskiego mogły już spokojnie kontrolować przebieg końcówki, zwyciężając ostatecznie 25:16, i w całym spotkaniu 3:1.

Atom Trefl Sopot – Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza 3:1
(25:13, 27:25, 20:25, 25:16)

MVP: Klaudia Kaczorowska (Atom Trefl Sopot)

Stan rywalizacji (do trzech zwycięstw): 1:0 dla Atomu

Atom: Bełcik, Podolec, Leys, Kaczorowska, Efimienko, Łukasik, Zenik (libero) oraz Radulović, Gajewska i Pietersen

Tauron: Ozge, Sassa, Staniucha-Szczurek, Skowrońska, Dziękiewicz, Adams, Strasz (libero) oraz Urban i Kaczmar