fot. PAP/Maciej Kulczyński

M. Muzaj: Mamy wysokie oczekiwania wobec siebie

Musimy przejść przez ten turniej bardzo mądrze. Mamy wysokie oczekiwania wobec siebie. Patrzymy na medal – podkreślił Maciej Muzaj po kolejnej wygranej polskich siatkarzy na mistrzostwach Europy.


Biało-czerwoni pewnie zmierzają po awans do fazy pucharowej mistrzostw Starego Kontynentu z pierwszej pozycji w grupie D. Po wygranej z Estonią 3:1 przyszła przekonująca wiktoria z dużo silniejszą Holandią w trzech partiach. Co warto podkreślić, w żadnym secie drużyna Vitala Heynena nie straciła więcej niż 19 punktów.

Polaków do triumfu poprowadził Wilfredo Leon. Swoją cegiełkę do sukcesu dołożył również Maciej Muzaj, który zapisał na swoim koncie 10 oczek. Pięć z nich zdobył atakiem (45 procent skuteczności), cztery blokiem i jeden zagrywką.

– Takie mecze na pewno przyjdą, gdzie ciężar ataku będzie spoczywał na innych zawodnikach. Cieszę się, że mogłem pomóc też w innych elementach gry, zwłaszcza w bloku. Musimy przejść przez ten turniej bardzo mądrze. Mamy wysokie oczekiwania wobec siebie. Patrzymy na medal. […] Mieliśmy poczucie, że wszystko jest pod naszą kontrolą, ale samo spotkanie do łatwych na pewno nie należało. Nie było jednak też takiego momentu, w którym Holendrzy mogliby dojść do głosu – zauważył atakujący polskiego zespołu.

Mistrzowie świata problemów ze zwycięstwem nie powinni mieć także w dzisiejszym spotkaniu z Czechami (początek o godzinie 20:00). Nasi południowi sąsiedzi po dość niespodziewanej porażce z Ukrainą 1:3 pokonali Estonię 3:0. W fazie grupowej biało-czerwoni zmierzą się jeszcze z Czarnogórą oraz Ukrainą.

Sport.RIRM

drukuj