Polska – Brazylia: Powtórzyć triumf z 1974 roku

Już dziś wieczorem dowiemy się kto zostanie mistrzem świata w siatkówce. W katowickim Spodku naprzeciw siebie staną reprezentacje Polski oraz Brazylii, czyli gospodarze mundialu i obrońcy tytułu. Początek starcia obu drużyn zaplanowano na godzinę 20:25.

Wczorajsze zwycięstwo w konfrontacji z ekipą Niemiec dało polskim siatkarzom upragniony awans do wielkiego finału mistrzostw świata – pierwszy od ośmiu lat i dopiero trzeci w całej historii. Równo czterdzieści lat temu ekipa dowodzona przez legendarnego Huberta Jerzego Wagnera sięgnęła po tytuł najlepszej drużyny globu, zaś w 2006 roku na mundialu w Japonii nasi siatkarze wywalczyli srebrne krążki, ulegając w decydującym meczu Brazylii 0:3. Dzisiejsze spotkanie będzie więc doskonałą okazją do rewanżu za porażkę, o której chcielibyśmy lepiej nie pamiętać. Nie bez znaczenia w niedzielnym starciu będzie przede wszystkim atut własnej hali. Katowicki Spodek (właśnie tam rozegrane zostanie finałowe spotkanie) wydaje się być idealnym miejscem dla naszych reprezentantów. Podopieczni Stephane’a Antigi mogą liczyć bowiem na gorący doping ponad jedenastotysięcznej publiczności, która miejmy nadzieję poniesie ich do zwycięstwa w konfrontacji z Canarinhos.

Oba zespoły w ostatnim czasie spotykały się dość często. Wystarczy powiedzieć, że od 2011 roku grały przeciwko sobie aż siedemnastokrotnie. Częściej, bo dziesięć razy w tych konfrontacjach zwyciężali Brazylijczycy. Patrząc jednak tylko na ten sezon reprezentacyjny minimalnie lepszym bilansem legitymują się Polacy, którzy wygrali trzy spotkania, przy dwóch wiktoriach siatkarzy z Ameryki Południowej. A ich ostatnia bezpośrednia potyczka miała miejsce w ubiegły wtorek, kiedy to w meczu trzeciej fazy grupowej mistrzostw świata po pięciosetowym thrillerze triumfowali biało-czerwoni. Na podobne emocje i wynik liczymy zatem i dzisiaj.

Przewidywane składy:

Polska: Fabian Drzyzga, Mariusz Wlazły, Michał Winiarski, Mateusz Mika, Piotr Nowakowski, Karol Kłos, Paweł Zatorski (libero)

Brazylia: Bruno Rezende, Wallace De Souza, Ricardo Lucarelli, Murilo Endres, Lucas Saatkamp, Sidao, Mario Pedreira (libero)

Sport/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl