fot. twitter.com/htafcdotcom

Polacy za granicą. Kamil Grabara wypożyczony do Huddersfield

Kamil Grabara ponownie udał się na wypożyczenie. Młody bramkarz przez najbliższy rok będzie występował w spadkowiczu z Premier League Huddersfield Town. Wcześniej podpisał nową umowę z Liverpoolem.


Polak nie mógł narzekać na brak ofert transferowych po udanych dla niego młodzieżowych mistrzostwach Europy. 20-letniego zawodnika łączono z klubami z Premier League, Championship i Bundesligi.

Ostatecznie Grabara trafił na roczne wypożyczenie do Huddersfield Town. To zespół, który przez dwa ostatnie sezony występował w najwyższej klasie rozgrywkowej w Anglii. Teraz – po spadku – będzie próbował do niej wrócić.

Jestem bardzo zadowolony z pozyskania Kamila. Mimo bardzo młodego wieku ma już doświadczenie w dorosłej piłce, zbierał świetne recenzje i już mogę powiedzieć, że to niezwykle pewny siebie, młody człowiek. Chcę podziękować Juergenowi Kloppowi, że zgodził się na jego wypożyczenie i pozwolił mu na rozwijanie swoich umiejętności – powiedział Jan Siewert, menedżer „The Terriers”.

Urodzony w Rudzie Śląskiej bramkarz ostatnie sześć miesięcy – również na wypożyczeniu – spędził w duńskim Aarhus FC, dla którego rozegrał osiemnaście spotkań i sześć razy udało mu się zachować czyste konto.

Przypomnijmy, że nasz rodak jest piłkarzem Liverpoolu od 2016 roku. Do tej pory nie zaliczył jeszcze oficjalnego meczu w barwach „The Reds”. Mimo to zdecydował się na podpisanie nowej umowy z ekipą z Anfield.

Sport.RIRM

drukuj