Liga Mistrzów. Podział punktów na Etihad Stadium, debiut Skorupskiego

Manchester City zremisował na własnym stadionie z AS Romą 1:1 w meczu drugiej kolejki grupy E piłkarskiej Ligi Mistrzów. Obie bramki padły jeszcze w pierwszej połowie spotkania. Na gola Sergio Agüero odpowiedział trafieniem Francesco Totti. Pełne dziewięćdziesiąt minut w barwach Giallorossi rozegrał Łukasz Skorupski.

Mecz z The Citizens był debiutem reprezentanta Polski w Lidze Mistrzów. 23-latek zastąpił w bramce narzekającego na uraz mięśnia uda Włocha Morgana De Sanctisa.

***

Spotkanie od mocnego uderzenia rozpoczęli mistrzowie Anglii, którzy już w 4. minucie wyszli na prowadzenie. Maicon nieprzepisowo faulował we własnym polu karnym Sergio Agüero i sędzia główny bez wahania wskazał na wapno. Jedenastkę na gola zamienił sam poszkodowany. Odpowiedź gości mogła być piorunująca. Niespełna dwie minuty później bliski szczęścia był Maicon, jednak piłka po jego potężnym strzale zatrzymała się na poprzeczce.

Po szybkim początku tempo meczu nieco spadło. Co prawda nieznaczną przewagę optyczną miało The Citizens, ale obrona rywali spisywała się bez zarzutu. Na kolejną godną odnotowania akcję kibice zgromadzeni na Etihad Stadium musieli czekać do 23. minuty. Wtedy to dość nieoczekiwanie do remisu doprowadzili rzymianie. Radja Nainggolan popisał się świetnym podaniem w „szesnastkę” do Francesco Tottiego, a ten wyszedł sam naprzeciwko Joe Harta i pewnym strzałem ponad golkiperem posłał piłkę do siatki.

Strzelona bramka wyraźnie dodała skrzydeł podopiecznym Rudiego Garcii, którzy zaczęli atakować z większym animuszem. Jednak to gospodarze mogli ponownie wyjść na prowadzenie. W 36. minucie z kilkunastu metrów uderzał Edin Dzeko i gdyby nie szczęśliwa interwencja Kostasa Manolasa futbolówka pewnie wpadłaby do bramki. Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą część spotkania swoją szansę miała z kolei Roma, a konkretnie Gervinho. Reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej uciekł obrońcom gospodarzy i uderzył na bramkę z ostrego konta, ale na posterunku był Joe Hart.

Po zmianie stron mecz nadal miał bardzo wyrównany przebieg. Zarówno gospodarze, jak i przyjezdni mieli swoje okazje na strzelenie gola, jednak wynik wciąż pozostawał nierozstrzygnięty. Szczęścia szukali między innymi Yaya Toure, Fernandinho, David Silva, Francesco Totti oraz Miralem Pjanić. Niemałymi umiejętnościami wykazał się natomiast golkiper Giallorossi Łukasz Skorupski, broniąc w dobrym stylu uderzenie Franka Lamparda. Ostatecznie do końca gwizdka żaden z zespołów nie zdołał przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść i mecz zakończył się podziałem punktów.

Remis z pewnością bardziej zadowala wicemistrzów Włoch, którzy po dwóch rozegranych kolejkach mają już na swoim koncie cztery oczka. W poprzednim spotkaniu podopieczni Rudiego Garcii wysoko pokonali CSKA Moskwa 5:1 i w tabeli grupy E ustępują tylko Bayernowi Monachium (sześć punktów). Manchester zaś z jednopunktową zdobyczą plasuje się obecnie na trzeciej pozycji.

Manchester City AS Roma 1:1

Sergio Agüero 4’ (k.) – Francesco Totti 23’

Man City: Joe Hart – Pablo Zabaleta, Vincent Kompany, Martin Demichelis, Gael Clichy – Jesus Navas (James Milner 46’), Yaya Toure, Fernandinho, David Silva – Edin Dzeko (Frank Lampard 57’), Sergio Agüero (Stevan Jovetić 84’)

Roma: Łukasz Skorupski – Maicon (Vasilis Torosidis 89’), Kostas Manolas, Mapou Yanga-Mbiwa, Ashley Cole – Miralem Pjanić, Seydou Keita, Radja Nainggolan – Alessandro Florenzi (Jose Holebas 83’), Francesco Totti (Juan Manuel Iturbe 72’), Gervinho

Żółte kartki: Pablo Zabaleta (Manchester City) oraz Maicon, Radja Nainggolan (Roma)

Sędzia: Björn Kuipers