Euroliga. Planowe zwycięstwo Katarzynek, klęska Wisły w Rosji

Koszykarki z Torunia pokonując na własnym parkiecie zespół BK Imos Brno odniosły trzecie zwycięstwo w rozgrywkach Euroligi. Ze sporym bagażem straconych punktów zza Uralu powrócą do Krakowa mistrzynie Polski, które były bezradne wobec siły  UMMC Jekaterynburg.

W Toruniu pierwsza kwarta zaczęła się od niespodziewanej dominacji ekipy gości z Czech. W samej końcówce tej części gry solidnie do pracy zabrały się podopieczne Elmedina Omanicia. Za trzy trafiła Agnieszka Pawlak, potem dwa razy z rzędu piłkę przechwyciła niezawodna w tym elemencie Maurita Reid – oczywiście kończąc te akcję celnymi punktami. Już do końca pierwszej połowy Energa poszła za ciosem sukcesywnie powiększając swoją przewagę i schodząc na przerwę prowadząc 37-25.

W drugiej połowie Katarzynki kontrolowały wynik meczu, ale ekipa  z Brna powoli niwelowała swoje straty, na zakończenie trzeciej kwarty przegrywając różnicą tylko dziewięciu oczek. Początek ostatniej kwarty to kilka skutecznych trafień po stronie Czeszek. Rzuty te przebudziły z chwilowego marazmu torunianki dosyć szybko, dzięki czemu Katarzynki nie dały sobie odebrać cennego euroligowego zwycięstwa.