TBL. Zielona Góra niezdobyta

W jednym z hitów czwartej kolejki Tauron Basket Ligi, koszykarze Stelmetu Zielona Góra pokonali zawodników AZS Koszalin 91:79. Zielonogórzanie przerwali passę zwycięstw i  przyczynili się do pierwszej porażki koszalinian w tym sezonie. Obie ekipy legitymują się bilansem 3-1.

Pomimo nerwowego początku spotkania, jako pierwszy, na wyraźniejsze prowadzenie wyszedł Stelmet. Zielona Góra prowadziła 9:4 po punktach Aarona Cela. W odpowiedzi, koszalinianie festiwalem trójek zakończyli pierwszą kwartę, prowadząc 20:14. W drugiej kwarcie, Łukasz Koszarek i Steve Burtt byli głównymi egzekutorami. Zespół zielonogórski zakończył drugą ćwiartkę runem 12:0 i schodził do szatni  z 13-punktową zaliczką. 44:31 dla Stelmetu.

Goście mieli problem z atakiem w drugiej kwarcie. Na początku trzeciej, problemy ze skutecznością dały również o sobie znać. Gospodarze w pewnym momencie, po trafieniu Quintona Hosleya prowadzili 58:38. To wybiło AZS’owi nie tylko kły ale i trzonowce. Koszalinianie nie potrafili realnie zagrozić Stelmetowi. W końcówce miała miejsce pobudka, ale na remis zabrakło czasu. Zielona Góra dopisała do dorobku trzecią wygraną i z bilansem 3-1 zajmuje trzecią lokatę. AZS – z identycznym bilansem stracił fotel lidera i spadł na 2 miejsce.

Najwięcej punktów dla Gospodarzy rzucił Steve Burtt. Amerykanin zanotował 19 oczek na skuteczności 6/13. Ponad to rozdał 6 asyst. Łukasz Koszarek i Hosley dorzucili po 16 punktów. Przy czym, ten pierwszy zapisał w protokole 7 kluczowych podań.

AZS’owi nie pomógł świetny występ Qyntel’a Woods’a. Amerykanin rzucił 24 punkty przy skuteczności 9/13. Wtórował mu Goran Vrbanc – autor 20 oczek.

Stelmet Zielona Góra – AZS koszalin 91:79 (19:22, 25:9, 23:17, 24:31)

Stelmet: Burtt 19, Koszarek 16, Hosley 16, Cel 15, Johnson 15, Troutman 8, Kucharek 2, Zamojski 0, Chanas 0, Pełka 0

AZS: Woods 24, Vrbanc 20, Swanson 14, Sherman 9, Szewczyk 8, Stelmach 3, Mielczarek 1, Pacocha 0, Dąbrowski 0, Austin 0