TBLK. Energa Toruń awansowała do półfinału

Katarzynki bez większych problemów pokonały po raz drugi, tym razem na wyjeździe ROW Rybnik i awansowały do półfinału TBLK.

Mecz tylko w pierwszych minutach był wyrównany – po  skutecznych akcjach Kateryny Rymarenko i Magdaleny Radwan na tablicy wyników było 10-11 dla rybniczanek. Od tego momentu podopieczne Elmedina Omanicia włączyły piąty bieg i systematycznie powiększały przewagę, która po dziesięciu minutach gry wynosiła pięć punktów.

Kolejna odsłona pojedynku w wykonaniu koszykarek Energi była niemal bezbłędna zarówno w obronie (tylko dwanaście straconych punktów), jak i w ataku (trzydzieści dwa punkty). Zespół gości już się nie podniósł. Trener Kazimierz Mikołajec mógł liczyć jedynie na wspomnianą Rymarenko, która jako jedyna zawodniczka zaprezentowała się z dobrej strony.

Po przerwie rybniczanki zdobyły tylko pięć punktów – cztery z nich oczywiście dopisała na swoje konto Rymarenko.

Ostatnią kwartę nieznacznie wygrał ROW. W całym spotkaniu to jednak Torunianki były lepsze w każdym elemencie gry, od zbiórek po asysty. Trzeba jednak przyznać, że Rybnik zagrał bez swoich liderek – Leah Metcalf i Drey Mingo, do tego fatalny mecz rozegrała rozgrywająca Angelika Henry (0/10 rzutów z gry i 10 strat).

W półfinałowej rywalizacji Energa Toruń zmierzy się z Artego Bydgoszcz, które wygrało dwa mecze z MKK Siedlce – tym razem rywalizacja toczyć się będzie do trzech zwycięstw. Pierwsze dwa spotkania zostaną rozegrane w Artego-Arenie.