fot. PAP/EPA

Podsumowanie piątego dnia mistrzostw świata koszykarzy

W meczu na szczycie grupy A Brazylijczycy pokonali Serbów 81:73. Równorzędnym przeciwnikiem dla Hiszpanów nie byli Francuzi, którzy ulegli gospodarzom turnieju różnicą 24 oczek. Słabiej spisali się zawodnicy Senegalu, którzy po zwycięstwie nad Chorwacją, dziś wysoko przegrali z Argentyną.

GRUPA A

Egipt – Iran 73:88 (15:27, 26:21, 15:16, 17:24)

Egipt: S. Samir 0, A. Gendy 2, H. Kamal 2, W. Badr 2, M. Abaouelanin 7, I. Elgammal 10, M. Elsabagh 13, S. Genedy 9, Y. Shousha 15, M. Elmekawi 5, R. Ibrahim 8, A. Rabie 0

Iran: B. Yakhchali 0, M. Kamrani 4, A. Kazemi 2, A. Zangeneh 7, H. Afagh 12, O. Sahakian 14, M. Jamshidi 2, S. Nikkhah Bahrami 24, H. Haddai 23

***

Serbia – Brazylia 73:81 (16:23, 16:25, 32:12, 9:21)

Serbia: M. Teodosic 14, M. Simonovic 3, S. Jovic 2, B. Bogdanovic 8, N. Bjelica 8, S. Markovic 10, S. Bircevic 8, N. Krstic 7, M. Raduljica 11, V. Stimac 2

Brazylia: R. Neto 2, R. Hettsheimeir 0, L. Taylor 2, A. Garcia 6, M. Huertas 6, L. Barbosa 16, A. Varejao 4, G. Giovannoni 7, N. Hilario 7, M. Vieira 21, T. Splitter 10

***

Hiszpania – Francja 88:64 (22:19, 22:15, 21:16, 23:14)

Hiszpania: P. Gasol 15, R. Fernandez 8, S. Rodriguez 2, J. Navarro 14, J. Calderon 4, F. Reyes 2, V. Claver 2, R. Rubio 4, S. Llull 10, M. Gasol 17, S. Ibaka 10, A. Abrines 2

Francja: T. Heurtel 6, N. Batum 11, A. Diot 11, J. Lauvergne 8, C. Kahudi 0, E. Jackson 5, E. Fournier 9, F. Pietrus 3, R. Gobert 4, B. Diaw 3, K. Tillie 0, M. Gelabale 4

***

Tabela grupy A:

1. Hiszpania     8 pkt.   (351-241)
2. Brazylia     7 pkt.   (288-268)
3. Serbia     6 pkt.   (314-289)
4. Francja     6 pkt.   (295-281)
5. Iran     5 pkt.   (268-325)
6. Egipt     4 pkt.   (246-358)


GRUPA B

Filipiny – Portoryko 73:77 (25:13, 19:26, 13:22, 16:16)

Filipiny: J. Alapag 6, L. Tenorio 18, J. Chan 0, J. William 4, R. De Ocampo 2, G. Norwood 6, A. Blatche 25, J. Fajardo 0, P. Dalistan 10, M. Pingris 2

Portoryko: R. Clemente 2, J. Barea 30, A. Franklin 3, C. Rivera 5, J. Diaz 4, R. Sanchez 13, D. Huertas 13, R. Balkman 2, A. Galindo 5

***

Senegal – Argentyna 46:81 (15:20, 9:21, 14:12, 8:28)

Senegal: T. Niang 2, X. Dalmeida 9, I. Thomas 0, M. Ndoye 0, M.Diop 4, M. Ndoye 2, M. Faye 2, M. Ndour 6, H. Ndiaye 6, G. Dieng 11, A. Badji 4

Argentyna: L. Scola 22, T. Gallizzi 2, M. Mata 8, F. Campazzo 4, P. Prigioni 10, N. Laprovittola 8, L. Gutierrez 8, M. Delia 3, W. Herrmann 11, A. Nocioni 3, M. Bortolin 2, S. Safar 0

***

Grecja – Chorwacja 76:65 (16:14, 20:9, 15:16, 25:26)

Grecja: V. Mantzaris 0, G. Bourousis 13, N. Zisis 3, K. Vasileiadis 3, N. Calathes 9, A. Glyniadakis 0, K. Papanikolaou 14, K. Sloukas 4, K. Kaimakoglou 14, G. Antetokounmpo 2, I. Vougioukas 6, G. Printezis 8

Chorwacja: A. Tomic 9, O. Lafayette 8, B. Bogdanovic 20, D. Saric 10, D. Rudez 6, R. Ukic 6, K. Simon 6, D. Markota 0, L. Zoric 0

***

Tabela grupy B:

1. Grecja     8 pkt.   (335-278)
2. Argentyna     7 pkt.   (349-292)
3. Chorwacja     6 pkt.   (311-316)
4. Senegal     6 pkt.   (269-318)
5. Portoryko     5 pkt.   (306-343)
6. Filipiny     4 pkt.   (302-325)


GRUPA C

Nowa Zelandia – Ukraina 73:61 (18:19, 18:11, 17:15, 20:16)

Nowa Zelandia: L. Tait 0, E. Bartlett 14, K. Penney 17, M. Vukona 7, J. Kenny 0, C. Webster 11, T. Abercrombie 0, B. Anthony 0, I. Fotu 10, C. Frank 4, R. Loe 2, T. Webster 8

Ukraina: M. Pustozvonov 2, E. Jeter 14, O. Mishula 5, S. Mykhailiuk 0, O. Lypovyy 4, K. Natyazhko 4, D. Zabirchenko 3, M. Kornienko 15, I. Zaytsev 10, S. Kravtsov 4

***

Turcja – Finlandia 77:73 D (10:15, 17:26, 26:18, 15:9, 9:5)

Turcja: C. Osman 7, S. Guler 3, B. Ermis 0, C. Akyol 3, B. Hersek 1, E. Preldzic 13, K. Tunceri 2, O. Savas 2, K. Gonlum 10, E. Arslan 12, O. Asik 22, F. Aldemir 2

Finlandia: M. Koivisto 11, E. Murphy 6, K. Muurinen 2, S. Huff 2, G. Lee 0, S. Salin 15, T. Kotti 9, P. Koponen 17, M. Nuutinen 8, H. Mottola 2, T. Rannikko 1

***

Dominikana – USA 71:106 (22:25, 19:31, 11:25, 19:25)

Dominikana: E. Sosa 9, M. Fortuna 6, J. Coronado 0, V. Liz 15, E. Santana 11, J. Feldeine 5, E. Vargas 4, O. Sanchez 4, E. Baez 2, R. Ramon 5, J. Martinez 10

USA: S. Curry 8, K. Thompson 8, D. Rose 6, K. Faried 16, R. Gay 9, D. Derozan 11, K. Irving 6, M. Plumlee 5, D. Cousins 13, J. Harden 10, A. Davis 10, A. Drummond 4

***

Tabela grupy C:

1. USA     8 pkt.     (416-274)
2. Ukraina     6 pkt.     (273-274)
3. Turcja     6 pkt.     (288-308)
4. Dominikana     6 pkt.     (283-309)
5. Nowa Zelandia     5 pkt.     (280-311)
6. Finlandia     5 pkt.     (277-341)


GRUPA D

Meksyk – Australia 62:70 (19:22, 13:11, 13:26, 17:11)

Meksyk: P. Stoll 7, M. Ramos 8, R. Martinez 0, J. Gutierrez 10, G. Ayon 11, F. Cruz 6, H. Hernandez 5, O. Mendez 10, A. Parada 5

Australia: R. Broekhoff 12, A. Gibson 2, J. Ingles 0, B. Newley 10, M. Dellavedova 7, C. Bairstow 6, D. Exum 0, A. Baynes 21, D. Andersen 6, B. Motum 2, N. Jawai 4

***

Słowenia – Angola 93:87 (17:17, 27:26, 21:23, 28:21)

Słowenia: J. Balazic 11, U. Slokar 6, K. Prepelic 5, E. Muric 7, J. Blazic 7, M. Zupan 0, G. Dragic 14, Z. Dragic 6, D. Lorbek 17, J. Klobucar 12, A. Omic 8

Angola: O. Cipriano 0, A. Costa 2, R. Fortes 21, E. Ndoniema 14, V. Joaquim 6, J. Gomes 0, R. Moore 17, Y, Moreira 20, M. Barros 0, E. Mingas 7

***

Litwa – Korea Południowa 79:49 (17:19, 22:10, 18:4, 22:16)

Litwa: M. Pocius 6, A. Juskevicius 20, M. Kuzminskas 5, D. Lavrinovic 0, J. Maciulis 0, R. Seibutis 5, S. Jasaitis 2, D. Motiejunas 18, K. Lavrinovic 0, P. Jankunas 4, J. Valanciunas 12, S. Vasiliauskas 7

Korea: T. Moon 15, C. Park 0, D. Yang 0, T. Kim 4, J. Lee 4, S. Kim 0, S. Cho 3, H. Yang 0, J. Kim 5, I. Heo 0, S. Oh 6, J. Kim 12

***

Tabela grupy D:

1. Słowenia     8 pkt.   (361-307)
2. Litwa     7 pkt.   (316-267)
3. Australia     7 pkt.   (321-282)
4. Meksyk     5 pkt.   (283-301)
5. Angola     5 pkt.   (284-316)
6. Korea Południowa     4 pkt.   (245-337)

Sport/RIRM

drukuj