NBA. Wizards o krok od odpadnięcia z play-off, 10 punktów Gortata

Washington Wizards ulegli na wyjeździe Toronto Raptors 98:108. W rywalizacji do czterech zwycięstw Czarodzieje przegrywają 2:3. Marcin Gortat zdobył 10 punktów i miał 12 zbiórek.

Remis 2-2 w całej rywalizacji był sygnałem, że zespół, który w następnym spotkaniu okaże się lepszy będzie o krok od awansu do dalszej części play-off. Dzięki temu kibice od samego początku mogli obejrzeć emocjonujące spotkanie – punkt za punkt. W pierwszej kwarcie minimalnie lepsi okazali się goście, którzy wygrywali 24:23.

Choć w drugiej odsłonie po parkiecie biegali głównie rezerwowi, tempo gry nadal było wysokie. Zarówno Czarodzieje, jak i Dinozaury starali się przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Tym razem minimalnie prowadzenie przed przerwą wypracowali gospodarze – 48:47.

Po zmianie stron skuteczność obu drużyn wzrosła. Jednak nawet to nie pozwoliło na wyłonienia faworyta tego spotkania. Czarodziejom liderowali John Wall i Bradley Beal. Para obwodowych zdobyła łącznie ponad połowę punktów stołecznych – 17. To wciąż było za mało na zespołową taktykę Raptors.

Decydująca okazała się czwarta kwarta. W trakcie ostatnich ośmiu minut Czarodzieje zdobyli ledwie sześć punktów. W tym samym czasie podopieczni Dwane’a Caseya wywalczyli ich aż 24. Kluczowym ogniwem był Delon Wright. Rezerwowy Raptors w całym spotkaniu zainkasował 18 oczek. Przez słabszą grę w końcówce Wizards musieli uznać wyższość przeciwników i trzeci raz w tej rywalizacji doznać goryczy porażki.

Marcin Gortat rozegrał 34 minuty i w tym czasie zdobył 10 punktów oraz zebrał 12 piłek. Jego konto uzupełniają dwie asysty, jeden blok i jedna strata. Mimo solidnej gry i kluczowych zasłon trener Scott Brooks ściągnął Polaka z parkietu w decydującym momencie.

Toronto Raptors są o krok od awansu do półfinału Konferencji Wschodniej. Do zwycięstwa w serii wystarczy im jedna wygrana. Teraz rywalizacja przenosi się do stolicy USA.