fot. PAP/Andrzej Grygiel

Piłka nożna. Jerzy Brzęczek nie jest już selekcjonerem reprezentacji Polski!

Jak poinformował w oficjalnym komunikacie Polski Związek Piłki Nożnej, funkcję selekcjonera reprezentacji przestał pełnić Jerzy Brzęczek.


Tego nikt się chyba nie spodziewał. Jeszcze w listopadzie ubiegłego roku Zbigniew Boniek jasno podkreślał, że o zwolnieniu Jerzego Brzęczka z funkcji selekcjonera reprezentacji Polski nie może być mowy. W poniedziałkowe popołudnie stało się jednak inaczej. Jak bowiem poinformował w specjalnie opublikowanym komunikacie PZPN, blisko 50-letni trener oficjalnie przestał pełnić obowiązki szkoleniowca „Biało-Czerwonych”.

„Chciałbym podziękować trenerowi za dotychczasową pracę z naszą kadrą narodową” – oznajmił Zbigniew Boniek, szef piłkarskiej centrali.

Jerzy Brzęczek przejął stanowisko po Adamie Nawałce i nieudanych w wykonaniu polskiego zespołu mistrzostwach świata w 2018 roku. Przede wszystkim dostała się z nią do Euro 2020, zajmując 1. miejsce w swojej grupie eliminacyjnej. Pod jego wodzą nasza drużyna narodowa rozczarowała natomiast w Lidze Narodów, gdzie – w dwóch edycjach tego turnieju – na 10 łącznie rozegranych meczów wygrała jedynie dwukrotnie z Bośnią i Hercegowiną.

Ogółem bilans pracy Jerzego Brzęczka z kadrą zamknął się na 12 zwycięstwach, 5 remisach oraz 7 porażkach. „Biało-Czerwoni” strzelili 36 goli, a stracili 20.

PZPN nie poinformował jeszcze, kto zostanie nowym selekcjonerem. Na najbliższy czwartek (21 stycznia, godzina 15:00) zaplanowano natomiast konferencję prasową z udziałem Zbigniewa Bońka.

Przypomnijmy, że w bieżącym roku reprezentację Polski czekają mistrzostwa Europy 2020, a także eliminacje do mundialu w Katarze 2022.

Sport.RIRM

drukuj