fot. PAP/EPA

Transfery. AS Roma wypożyczyła Wojciecha Szczęsnego

Zgodnie z zapowiedziami, AS Roma oficjalnie poinformowała o pozyskaniu Wojciecha Szczęsnego. 25letni bramkarz trafił do wicemistrzów Włoch na zasadzie rocznego wypożyczenia.


Dla Szczęsnego przenosiny do ekipy ze stolicy Włoch są dużą szansą. Po tym, jak w bieżącym okienku transferowym szeregi Arsenalu Londyn zasilił Petr Cech stało się jasne, że Polak będzie musiał poszukać sobie nowego klubu. Ostatecznie wybór padł na AS Romę, gdzie o miejsce w podstawowym składzie będzie rywalizował z 38-letnim Morganem De Sanctisem.

Przyszedłem tutaj, aby wygrywać mecze i zdobywać trofea z Romą. Wierzę, że zespół jest na tyle silny, aby to zrobić. Istnieje w nim wielki potencjał. Znam twarze zawodników, znam ich nazwiska, więc mam nadzieję, że szybko się tutaj zaaklimatyzuję – powiedział polski bramkarz w wywiadzie udzielonym klubowej stacji telewizyjnej.

Polski golkiper jest wychowankiem Agrykoli Warszawa, z której trafił do Legii Warszawa, jednak nigdy nie doczekał się debiutu w seniorskiej drużynie. W 2006 roku przeszedł do Arsenalu Londyn, a od sezonu 2011/2012 był numerem jeden w bramce Kanonierów. Łącznie w zespole prowadzonym przez Arsene’a Wengera zaliczył 181 spotkań, z czego w 72 z nich zachował czyste konto. Szczęsny rozegrał również 23 mecze w narodowych barwach.

Sport.RIRM/asroma.it

drukuj