fot. PAP/EPA

FIFA World Cup 2018. A. Nawałka: Zbyt dużo było niewymuszonych błędów

Zbyt dużo było niewymuszonych błędów. Stąd brakowało takiej zwykłej płynności w grze. Trzeba przyjąć tę porażkę „na klatę”. Mamy kilka dni i z pewnością je wykorzystamy powiedział na pomeczowej konferencji prasowej Adam Nawałka, selekcjoner reprezentacji Polski.


O grze Piotra Zielińskiego i ustawieniu zespołu:

– Chcieliśmy wykorzystać potencjał Piotra Zielińskiego, stąd decyzja, że zagramy bardziej zdecydowanie w bardziej ofensywnym ustawieniu. Nie była to główna przyczyna, bo jeśli chodzi o rozgrywanie piłki, to po prostu brakowało jakości. Zbyt dużo było niewymuszonych błędów. Stąd brakowało takiej zwykłej płynności w grze. Jeśli chce się prowadzić akcje, pod względem utrzymania się przy piłce, to ta jakość musi być na odpowiednim poziomie, a tego brakowało.

O braku zaskoczenia grą Senegalu i przebiegu spotkania:

– Może z boku wyglądało to inaczej, ale drużyna Senegalu była doskonale rozpracowana. Wiedzieliśmy, że ich głównym atutem jest szybki atak, natomiast my nie odpowiedzieliśmy odpowiednią jakością gry. Trzeba przyjąć tę porażkę „na klatę”. Mamy kilka dni i z pewnością je wykorzystamy. Trzeba przyznać, że Senegal miał konkretny plan szybką kontrę, natomiast mecz był wyrównany. W drugiej połowie to my przeważaliśmy i stworzyliśmy sobie więcej okazji.

O bramce na 0:2:

– Druga bramka z pewnością była kuriozalna. To my byliśmy w posiadaniu piłki. Jestem przekonany, że Jan Bednarek nie widział zawodnika, który wchodził z boku. Próbował to ratować Wojciech Szczęsny, ale niestety ta sytuacja zakończyła się dla nas źle.

W niedzielę (24 czerwca) Polacy w swoim drugim grupowym spotkaniu zmierzą się z Kolumbią, która również rozpoczęła zmagania na mundialu od porażki (1:2 z Japonią).

Sport.RIRM

drukuj