Serie A. Roma nowym liderem; świetny mecz Zielińskiego

AS Roma, z Wojciechem Szczęsnym w bramce, pokonała dotychczasowego lidera włoskiej Serie A ACF Fiorentinę 2:1 i to ona przewodzi teraz stawce w wyścigu po Scudetto. Znakomity mecz w barwach Empoli rozegrał Piotr Zieliński, który strzelił bramkę i przypieczętował zwycięstwo swojej drużyny w starciu z Genoą. Swoje mecze wygrały również Juventus Turyn oraz AC Milan.

Fiorentina vs RomaW spotkaniu na szczycie włoskiej Serie A naprzeciw siebie stanęli dwaj reprezentanci Polski – Wojciech Szczęsny i Jakub Błaszczykowski. Po meczu optymizmem mógł jednak tryskać jedynie wypożyczony z Arsenalu do Romy Szczęsny. Jego drużyna pokonała na wyjeździe dotychczasowego lidera – Fiorentinę. Piłkarze z Wiecznego Miasta szybko ustawili sobie rywali, dzięki strzelonej przez Mohameda Salaha już w 7. minucie bramce. Jeszcze w pierwszej połowie na 2:0 podwyższył Gervinho, a gospodarze zdołali odpowiedzieć jedynie trafieniem Khoumy Babacara w ostatnich sekundach pojedynku. Bezbarwny mecz w barwach Fiołków rozegrał Błaszczykowski, który został zmieniony w 61. minucie.

Empoli vs GenoaMinioną kolejkę długo będzie wspominał Piotr Zieliński. Drużyna pomocnika reprezentacji Polski prowadziła już 1:0, kiedy to w 57. minucie po akcji oskrzydlającej i uderzeniu w poprzeczkę piłka odbiła się wprost na głowę Zielińskiego, który wykorzystał prezent i z kilku metrów umieścił futbolówkę w siatce. Swojego gola mógł świętować z Łukaszem Skorupskim. Były bramkarz Górnika Zabrze spędził między słupkami Empoli pełne 90 minut. Z mniejszym entuzjazmem w przeszłość będzie patrzył Kamil Glik. Kapitan Torino nie uchronił swojej drużyny od porażki. Byki przegrały na wyjeździe z Lazio aż 0:3. Było to już trzecie z rzędu spotkanie rzymian bez wygranej. Przed Glikiem stoi zatem wyzwanie zmotywowania swoich kolegów do bardziej wytężonej pracy na boisku.

Juventus vs AtalantaSwoje spotkania wygrały także wielki firmy. Juventus Turyn pokonał Atalantę Bergamo 2:0 po bramkach Paulo Dybali i Mario Mandzukicia. Szansę na wyższe zwycięstwo Starej Damy zaprzepaścił Paul Pogba, który nie wykorzystał jedenastki. Francuz w bieżących rozgrywkach jest jedynie cieniem piłkarza z zeszłego sezonu. Kolejne trzy punkty na swoje konto dopisało rozpędzone Napoli. Podopiecznych Maurizio Sarriego do skromnego zwycięstwa 1:0 nad Chievo Verona poprowadził Gonzal Higuain, który jest liderem klasyfikacji strzelców. Wspólnie z Ederem z Sampdorii zanotowali już po siedem trafień. Passę trzech gier bez zwycięstwa przerwał AC Milan. Rossoneri pokonali na własnym stadionie Sassuolo 2:1, choć nie bez problemów. Goście, którzy od 30. minuty grali w dziesiątkę i przegrywali 0:1 zdołali doprowadzić do remisu. Ten dopiero na cztery minuty przed końcem z ich rąk wydarł Luiz Adriano.