Ekstraklasa. Pogoń wygrywa po golu w doliczonym czasie gry

W ramach piątkowych spotkań 22. kolejki PKO BP Ekstraklasy Zagłębie Lubin ograło u siebie Wisłę Płock (3:1). Natomiast Stal uległa w Mielcu Pogoni Szczecin po bramce w doliczonym czasie gry. Gol został zapisany jako trafienie samobójcze bramkarza Rafała Strączka (0:1).

Zagłębie Lubin oraz Wisła Płock to jedyne ekstraklasowe zespoły, które nie odniosły zwycięstwa na gruncie ligowym w tym roku. Bardzo szybko chcieli zmienić to „Nafciarze”. Już w 11. minucie Damian Michalski zagrał w pole karne. Futbolówkę opanował Łukasz Sekulski, po czym płaskim uderzeniem otworzył wynik meczu. Gospodarze z czasem wyglądali coraz lepiej, stopniowo zyskując przewagę. Po pół godzinie gry „Miedziowi” wyszli z kontratakiem, który skutecznie zakończył Martin Doleżal.

Po zmianie stron czeski snajper ponownie wpisał się na listę strzelców. Tym razem po dośrodkowaniu z lewej strony głową pokonał bramkarza. Niedługo potem Patryk Szysz podał do wbiegającego w pole karne Łukasza Łakomego. Ten z około 12 metrów ustalił wynik spotkania (3:1).

***

Pogoń Szczecin świetnie rozpoczęła rywalizację w Mielcu. „Portowcy” grali pewnie, dobrze operowali piłką i zepchnęli Stal do głębokiej defensywy. Po niespełna dwudziestu minutach przyjezdni powinni prowadzić przynajmniej dwoma golami. Świetne okazje zmarnowali jednak Kamil Grosicki oraz Michał Kucharczyk. Mielczanie postanowili odpowiedzieć. Po wrzutce Mateusza Żyro futbolówkę uderzał Maksymilian Sitek, ale świetnie między słupkami spisał się Dante Stipica.

W drugiej połowie Stal ponownie została zepchnięta do głębokiej defensywy. Rafał Strączek miał przy tym ogrom pracy, ale wykonywał ją nienagannie. Wydawało się, że bramkarz zagwarantuje swojemu zespołowi przynajmniej remis, tymczasem w doliczonym czasie gry goście wyszli na prowadzenie. Po strzale Vahana Bichakhchyana Strączek niefortunnie trafił futbolówkę. Ta odbiła się od murawy, następnie od kolana i pleców bramkarza, po czym wpadła do siatki. Szczecinianie znaleźli się więc na czele ligowej tabeli.