fot. PAP/Bartłomiej Zborowski

Transfery. Łukasz Fabiański w West Ham United

Łukasz Fabiański znalazł nowego pracodawcę. Sprowadzenie Polaka kosztowało West Ham United kwotę 8 mln euro.


O tym transferze mówiło się od dawna. Kiedy Swansea City nie zdołało utrzymać się w Premier League, odejście czołowych piłkarzy było niemal oczywiste. Łukasz Fabiański był najsilniejszych punktem zespołu w trakcie całego sezonu, przez co nie miał problemów ze znalezieniem nowego pracodawcy. W wyścigu po podpis polskiego golkipera najlepszą ofertę przedstawił West Ham United.Wzmocnienie linii obrony należało do priorytetów Młotów. 13. drużyna Premier League w ciągu całego sezonu straciła 68 goli. To najgorszy – obok Stoke City – bilans w całej lidze. 56 razy piłka wylądowała w siatce Łukasza Fabiańskiego, który wielokrotnie ratował swoich kolegów ze Swansea.

Z nowym pracodawcą Polak związał się 3-letnim kontraktem.

Zrobię, co w mojej mocy, aby pomów drużynie w osiągnięciu jak najlepszych wyników. Nie mogę doczekać się rozpoczęcia nowego rozdziału w moim życiu – mówił bramkarz.

Fabiański wskoczył do dziesiątki najdroższych polskich zawodników. West Ham zapłacił za niego 8 mln euro. To niewiele mniej od kwoty, jaką przed rokiem Juventus wyłożył na sprowadzenie Wojciecha Szczęsnego – 12 mln euro. Najdroższym polskim zawodnikiem pozostaje Arkadiusz Milik (32 mln euro za transfer z Ajaxu Amsterdam do SSC Napoli).

Sport.RIRM

drukuj