fot. PAP/Marian Zubrzycki

Piłka nożna. Bartosz Salamon dodatkowo powołany do kadry

Bartosz Salamon z Lecha Poznań został dodatkowo powołany do piłkarskiej reprezentacji Polski na najbliższe mecze z Czechami i Albanią w eliminacjach mistrzostw Europy 2024 – poinformował Polski Związek Piłki Nożnej. To reakcja na problemy zdrowotne innych środkowych obrońców kadry, Kamila Piątkowskiego i Jana Bednarka.


Jan Bednarek (Southampton FC) oraz Kamil Piątkowski (KAA Gent) w ostatnim czasie nabawili się urazów. W efekcie selekcjoner reprezentacji Polski, Fernando Santos, zdecydował się na dodatkowe powołanie środkowego obrońcy. Brak w defensywie wypełni Bartosz Salamon z Lecha Poznań.

„Jeżeli chodzi o Janka Bednarka, miał podejrzenie złamania żebra. Na szczęście po badaniach okazało się, że to żebro jest całe, choć silnie stłuczone. Piłkarz miał dodatkowe badania w Poznaniu. Dostał zastrzyk w bolące miejsce i teraz zacznie się walka z czasem. Na razie ciężko spekulować” – powiedział Jakub Kwiatkowski, rzecznik prasowy PZPN i team menedżer kadry narodowej .

Dodał, że w przypadku Piątkowskiego sprawa jest poważniejsza. Piłkarz przejdzie badania w belgijskim klubie i wieczorem zostanie podjęta decyzja, czy w ogóle przyleci do Polski.

„To stoi pod dużym znakiem zapytania” – przyznał Kwiatkowski.

„Biało-Czerwoni” eliminacje do mistrzostw Europy zaczną od meczu z Czechami. Spotkanie odbędzie się 24 marca w Pradze. Trzy dni później podopieczni Fernando Santosa podejmą w Warszawie Albanię.

PAP/Sport.RIRM

drukuj