PGE Ekstraliga. Beniaminek rozjechał mistrza!

Fantastyczna postawa tercetu Artiom Łaguta – Krzysztof Buczkowski – Tomasz Gollob zapewniła GKM-owi Grudziądz zwycięstwo nad Stalą Gorzów 50:40 w pojedynku 3. kolejki żużlowej PGE Ekstraligi. Jest to pierwsze zwycięstwo beniaminka w bieżących rozgrywkach.


Już pierwszy bieg pokazał, że przed własną publicznością żużlowcy beniaminka mogą być naprawdę groźni. Na czoło stawki wyszedł Artiom Łaguta, a tuż za jego plecami znalazł się Daniel Jeleniewski. Ten ostatni obronił się przed atakami Krzysztofa Kasprzaka, czego efektem była wygrana gospodarzy 5:1. Stal nie pozostawała dłużna. W kolejnej gonitwie takim samym stosunkiem punktowym Bartosz Zmarzlik i Adrian Cyfer nie dali szans Marcinowi Nowakowi i Mike’owi Trzensiokowi (6:6).

Zwycięstwo w czwartym starciu pozwoliło mistrzom Polski objąć prowadzenie w meczu. Pierwszy na mecie zameldował się Zmarzlik, a drugie miejsce przypadło Tomaszowi Gollobowi (11:13). Po serii wyrównanych zmagań piąty bieg odpalili żużlowcy GKM-u. Dwa podwójne zwycięstwa z rzędu wypracowane przez duety Jeleniewski – Łaguta oraz Buczkowski – Okoniewski sprawiły, że miejscowi wyprzedzali rywali o 6 oczek.

Sporych emocji dostarczyły cztery ostatnie wyścigi. Na wygraną mistrzów Polski 4:2 grudziądzanie odpowiedzieli triumfem 5:1 duetu Łaguta – Buczkowski. Ta sama dwójka nie dała w ostatniej gonitwie szans Kasprzakowi i Matejowi Zagarowi, dzięki czemu beniaminek sensacyjnie pokonał Stal 50:40.

Gościom nie pomogło rotowanie składem i rezygnacja z usług Tomasza Gapińskiego czy Nielsa Kristiana Iversena. Ten ostatni spisał się zdecydowanie poniżej oczekiwań, notując zaledwie 3 oczka w całym meczu. W barwach GKM-u fantastycznie spisał się Artiom Łaguta, który uzyskał komplet punktów (14+1). Kroku dotrzymywał mu Krzysztof Buczkowski, a w trudnych momentach w pojedynkę z rywalami radził sobie bardzo przyzwoicie Tomasz Gollob.

To pierwsza wygrana grudziądzan w trwającym sezonie. Na inaugurację musieli oni uznać wyższość Fogo Unii Leszno. Mistrzowie Polski z Gorzowa przegrali po raz drugi z rzędu. Wcześniej polegli różnicą 10 oczek w pojedynku z Unią Tarnów.

***

GKM Grudziądz – Stal Gorzów 50:40

GKM:

Artiom Łaguta 14+1 (3,3,2*,3,3)
Daniel Jeleniewski 7+2 (2*,2*,3,0,0)
Rafał Okoniewski 6+1 (0,2,2*,2)
Krzysztof Buczkowski 11+3 (3,1*,3,2*,2*)
Tomasz Gollob 11 (1,3,1,3,2)
Mike Trzensiok 0 (w,0,0)
Marcin Nowak 1 (1,0,0)

Stal:

Krzysztof Kasprzak 12+1 (1,3,3,1*,3,1)
Piotr Świderski 0 (0,0)
Matej Zagar 8 (2,2,1,2,1,d)
Tomasz Gapiński 2+2 (1*,1*,0,0)
Niels Kristian Iversen 3 (1,1,0,1)
Adrian Cyfer 2+1 (2*,0)
Bartosz Zmarzlik 13+1 (3,3,2*,1,1,3)

Sport.RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl