SGP. Jarosław Hampel ze stałą dziką kartą!

Jarosław Hampel wystąpi w przyszłorocznym cyklu Speedway Grand Prix. Polak otrzymał od organizatorów stałą dziką kartę. Miniony sezon dwukrotny indywidualny wicemistrz świata stracił przez poważną kontuzję.


Obok Hampela stałe dzikie karty otrzymali Andreas Jonsson, Peter Kildemand i Antonio Lindbaeck. Wcześniej występ w całym cyklu zagwarantowali sobie Maciej Janowski, Bartosz Zmarzlik i Piotr Pawlicki. Oznacza to, że Polska będzie miała najliczniejszą grupę przedstawicieli w Speedway Grand Prix.

Nasi żużlowcy powtórzyli sukces z 2011 roku, kiedy to biało-czerwone barwy w IMŚ reprezentowali Tomasz Gollob, Jarosław Hampel, Janusz Kołodziej i Rune Holta.

Rezerwowymi cyklu będą w przyszłym sezonie Fredrik Lindgren, Michael Jepsen Jensen i Vaclav Milik. W gronie rezerwowych zabrakło miejsca dla Przemysława Pawlickiego.

* * *

Stali uczestnicy cyklu Speedway Grand Prix 2016:

1.   Tai Woffinden (Wielka Brytania)
2.   Greg Hancock (USA)
3.   Nicki Pedersen (Dania)
4.   Niels Kristian Iversen (Dania)
5.   Jason Doyle (Australia)
6.   Matej Zagar (Słowenia)
7.   Maciej Janowski (Polska)
8.   Chris Holder (Australia)
9.   Peter Kildemand (Dania)
10. Andreas Jonsson (Szwecja)
11. Chris Harris (Wielka Brytania)
12. Jarosław Hampel (Polska)
13. Bartosz Zmarzlik (Polska)
14. Piotr Pawlicki (Polska)
15. Antonio Lindbaeck (Szwecja)

Sport.RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl