NBA. Wygrana Wizards w Nowym Orleanie

Marcin Gortat zdobył 10 punktów i miał pięć zbiórek, a jego Washington Wizards w wyjazdowym meczu koszykarskiej ligi NBA pokonali New Orleans Pelicans 92:85. Zespół ze stolicy zajmuje czwarte miejsce w Konferencji Zachodniej.

Po najdłuższej w sezonie serii trzech kolejnych przegranych „Czarodzieje” wrócili w poniedziałek na ścieżkę zwycięstw.

Z ekipą z Nowego Orleanu wygrali już siódme spotkanie z rzędu. Ostatni raz przegrali z tym zespołem 1 stycznia 2011 roku.

We wtorek prowadzili niemal przez całe spotkanie, poza krótkim fragmentem pierwszej kwarty, gdy przez 20 sekund było 8:7 dla gospodarzy.

Tę odsłonę koszykarze trenera Randy’ego Wittmana wygrali 27:23, pierwszą połowę 52:44, a na najwyższe prowadzenie w meczu wyszli w trzeciej kwarcie – 65:54 po trzypunktowym rzucie Paula Pierce’a.

Na początku ostatniej odsłony rywale zmniejszyli straty do dwóch punktów (69:67), ale Wizards nie pozwolili sobie odebrać zwycięstwa.

Na parkiecie Smoothie King Center w Nowym Orleanie Gortat nie dał takiego popisu, jak 29 listopada w Waszyngtonie w pierwszym meczu tych drużyn, wygranym przez Wizards 83:80.

Wówczas polski środkowy był najlepszym zawodnikiem zespołu, ustanawiając swoje rekordy sezonu w liczbie zdobytych punktów (24), trafionych (12) i oddanych (20) rzutów z gry, zebranych piłek w obronie (11) oraz bloków (4), a także czasu przebywania na parkiecie (41 minut, w tym cała druga połowa). Teraz łodzianin grał 27 minut, ale całą czwartą kwartę przesiedział na ławce. Trafił cztery z 11 rzutów z gry i dwa z trzech wolnych, miał dwie zbiórki w obronie i trzy w ataku, trzy asysty, przechwyt, blok i faul. Dwukrotnie został zablokowany. Najwięcej punktów dla gości zdobył John Wall – 15 i 12 asyst, Pierce – 14 i rezerwowy rozgrywający, 37-letni Andre Miller – 12 (trafił wszystkie pięć rzutów z gry i obydwa wolne).

W drużynie „Pelikanów” wyróżnili się Anthony Davis – 25 i 10 zbiórek, Tyreke Evans – 21 i Ryan Anderson – 14.

Zwycięzcy kończyli mecz z 48-procentową celnością rzutów z gry i 10 stratami (pokonani – 44 proc. i 18). Wizards z bilansem 23 zwycięstw i 11 porażek zajmują czwarte miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej. Ekipa z Nowego Orleanu (17-17) jest sklasyfikowana na dziewiątej pozycji na Zachodzie.

Meczem z Pelicans „Czarodzieje” zakończyli serię pięciu wyjazdowych spotkań z zespołami Konferencji Zachodniej (bilans 2-3). W środę w Waszyngtonie spotkają się z New York Knicks.