MŚ w wioślarstwie. Złoty medal polskiej czwórki podwójnej kobiet!

Polska czwórka podwójna kobiet ze złotym medalem mistrzostw świata w wioślarstwie. W bułgarskim Płowdiw biało-czerwone nie miały sobie równych. Na metę wpadły jako pierwsze ze sporą przewagą nad Niemkami i Holenderkami.


Osada w składzie: Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Springwald i Katarzyna Zillmann cały dystans przepłynęły w czasie 6:08,96. Przed rokiem dokładnie ten sam skład wywalczył na Florydzie srebro. Tym razem nasze panie nie znalazły pogromczyni. Stopniowo powiększały przewagę, a na metę wpadły 2,5 sekundy przed Niemkami. Obie drużyny dzieliła długość łodzi.

To pierwszy i zarazem ostatni medal mistrzostw świata w wioślarstwie dla Polski w Płowdiw. Wcześniej na piątym miejscu w zmaganiach czwórek bez sterniczki uplasowały się Olga Michałkiewicz, Joanna Dittmann, Monika Ciaciuch i Maria Wierzbowska.

Ostatnią szansą na krążek dla Polski była rywalizacja czwórek podwójnych mężczyzn. Tutaj nasza osada (Wiktor Chabel, Dominik Czaja, Szymon Pośnik i Maciej Zawojski) ukończyła zmagania na ostatnim miejscu. Zwyciężyli Włosi. Po brąz sięgnęła Ukraina, której na tegorocznych mistrzostwach Europy właśnie biało-czerwoni wyszarpali brązowy medal.

Sport.RIRM

drukuj