IO w Rio 2016. Wioślarstwo – Jankowski i Mikołajczewski nie sprawili niespodzianki

Polska dwójka podwójna wagi lekkiej nie wytrzymała tempa rywali i w finale swojej konkurencji zajęła szóstą pozycję. Dzisiejsza lokata Miłosza Jankowskiego i Artura Mikołajczewskiego to konsekwencja wyczerpującego wyścigu półfinałowego, w którym biało-czerwoni awans wywalczyli na ostatnich metrach.


Polska osada nie sprawiła niespodzianki i nie nawiązała do wspaniałych wyników, jakie przed laty – najpierw na igrzyskach w Sydney, a później w Atenach – osiągnął duet Robert Sycz/Tomasz Kucharski. Po złoto sięgnęli Francuzi, którzy na finiszu okazali się lepsi od Irlandczyków i Norwegów.

Wcześniej w półfinałowej batalii skiffistów rywalizował Natan Węgrzycki-Szymczyk. To pierwszy taki przypadek od czasów Kajetana Broniewskiego, brązowego medalisty olimpiady w Barcelonie (1992). 21-latek zajął ostatnie miejsce w swoim wyścigu i o miejsca 7-12 powalczy w finale B.

Na 10. pozycji zmagania zakończyła kobieca dwójka bez sternika w składzie Anna i Maria Wierzbowskie (czwarte miejsce w finale B). Swój wyścig nieoczekiwanie wygrały za to Weronika Deresz i Martyna Mikołajczak, plasując się ostatecznie na 7. lokacie.

* * *

Podsumowanie występu polskich wioślarzy w trakcie ósmego dnia IO w Rio de Janeiro:

Miłosz Jankowski i Artur Mikołajczewski (dwójka podwójna wagi lekkiej): 6. miejsce w finale A
Weronika Deresz i Martyna Mikołajczak (dwójka podwójna wagi lekkiej): 1. miejsce w finale B – sklasyfikowane ostatecznie na 7. pozycji
Anna i Maria Wierzbowskie (dwójka bez sternika): 4. miejsce w finale B – sklasyfikowane ostatecznie na 10. pozycji
Natan Węgrzycki-Szymczyk (jedynka): 6. miejsce w wyścigu półfinałowym – popłynie w finale B

Sport.RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl