MŚ w Lahti. Polki ósme, zwycięstwo Norweżek

Reprezentantki Polski w składzie Justyna Kowalczyk, Ewelina Marcisz, Kornelia Kubińska oraz Martyna Gilewicz zajęły ósme miejsce w sztafecie 4×5 km na mistrzostwach świata w Lahti. Bezkonkurencyjne okazały się Norweżki.


Jako pierwsza z naszych reprezentantek na trasę wybiegła Justyna Kowalczyk, która kończyła swoją część dystansu na trzeciej pozycji. Na kolejnych dwóch zmianach Ewelina Marcisz oraz Kornelia Kubińska biegły tuż za plecami Niemek, co dawało siódme miejsce. Ostatnie pięć kilometrów w wykonaniu Martyny Galewicz było jednak nieco słabsze i Polki musiały zadowolić się ósmą lokatą.

Najlepsze w drużynie okazały się Norweżki. Kluczowa dla losów złotego medalu była trzecia zmiana, kiedy to Astrid Jacobsen uciekła Laurze Mononen. Wiele emocji przyniosła walka o srebro. Szwedka Stina Nilsson wyprzedziła Kristę Parmakoski zaledwie o pół sekundy.

Dzięki wywalczeniu miejsca w czołowej ósemce Polki zapewniły sobie stypendium sportowe. Tym samym będą mogły spokojnie przygotowywać się do kolejnych mistrzostw świata.

***

Wyniki sztafety 4×5 km kobiet:

1. Norwegia (Maiken Caspersen Falla, Heidi Weng, Astrid Jacobsen, Marit Bjoergen) 52:21.5
2. Szwecja (Anna Haag, Charlotte Kalla, Ebba Andersson, Stina Nilsson) +1:01.6
3. Finlandia (Aino-Kaisa Saarinen, Kerttu Niskanen, Laura Mononen, Krista Parmakoski) +1:02.1
4. USA +1:33.8
5. Rosja +2:28.6
6. Niemcy +2:38.3
7. Szwajcaria +2:52.1
8. Polska (Justyna Kowalczyk, Ewelina Marcisz, Kornelia Kubińska, Martyna Gilewicz) +3:22.0

Sport.RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl